Taşla kafesinin camını kırdı

Çin’deki bir hayvanat bahçesinde yaşanan bir olay dünya basınında da geniş yankı buldu. Bir maymun eline geçirdiği taş ile kafesinin camını kırdı


İnsanoğlunun hayvanları kafes arkasında sergilemesi hayvan severleri en çok öfkelendiren olayların başında geliyor. Çin’de yaşanan bir olay ise dünya basınında da geniş yankı buldu. Henan eyaletinde bulunan Zhengzhou Hayvanat Bahçesi’nde beyaz başlıklı bir Kolombiya maymunu eline geçirdiği taş ile kafesinin camını kırdı. Birkaç denemenin ardından camı kıran maymun ardından çıkan gürültüden korkarak camın önünden ayrıldı.

17 MİLYONDAN FAZLA İZLENDİ

Öfkeli maymunun camı kırma anını gösteren video Çin’deki sosyal ağlarda 17 milyondan fazla izlendi. Yetkililer anında olaya müdahale ederek maymunun kaçmasını ve yaralanmasını engelledi. Kırılan cam kısa süre içinde yenisi ile değiştirildi. Bakıcılarını bile şok eden bu olayın ardından maymun gözetim altına alındı. Yetkililer neden bu denli öfkeli hareket ettiğinin bilinmediğini açıkladı. Maymunun iki elini birden kullanarak taş ile camı kırmasıyla birlikte kafesin içinde bulunan ve maymunların alet olarak kullanabileceği tüm materyaller kaldırıldı.

 

YAZAR: Bilal Akpınar

Osmangazi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Bilal Akpınar, uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra 51 yaşında emekliye ayrılmıştır. Çin Haber'de köşe yazarlığı ve Çin siyasetine dair içerik üretiyor.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir