Ringlerin kraliçesi

29 yaşındaki Çinli kadın boksör Huang Wensi, altıın kemeri kazandıktan sonra “Bana kral değil, lütfen Ringlerin Kraliçesi deyin” diye haykırdı.


“Kadınların sadece evde oturan bir eş, bir anne olmadığını kanıtlamak için yola çıktım” diyor Huang Wensi. 29 yaşındaki sporcu, Çin’in sayılı kadın boksörlerden. Ringlerin Kraliçesi olarak anılıyor. Altın Kemeri kazandıktan sonra gözyaşları içinde “Bana kral değil, lütfen Ringlerin Kraliçesi deyin” şeklinde haykırdı. Ülkenin güneyindeki Guangdong eyaletindeki küçük bir köyde dünyaya gelen Wensi, 2002’den beri profesyonel olarak dövüşüyor. 2011’deki sakatlanmasının ardından emekliliğe ayrılmak zorunda kaldı.

ALTIN KEMER KAZANDI

Ancak Wensi’nin hayatı 2015’te bir kez daha değişti. Eşi ile tanıştıktan bir yıl sonra oğlunu dünyaya getirdi. Doğum sonrası depresyona giren Wensi, bu süreci antremanlarına dönerek yendi. Çok geçmeden ringlere geri döndü. Üstelik kısa sürede şampiyonluklar beraberinde geldi. Geçen yıl örneğin kendi kategorisinde Asya Kadınlar Şampiyonluğu’nda altın kemerin sahibi oldu.

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir