Pekin’deki Yasak Şehir’i 19 milyon turist ziyaret etti

Çin’in başkenti Pekin’deki Yasak Şehir, bu yıl 600’üncü yılını kutlayacak. Tarihi mekana geçen yıl turist yağdı


Çin’de gidilecek yerlerin başında gelen başkent Pekin’deki Yasak Şehir bu yıl 600’üncü yılını kutlamaya hazırlanıyor. ‘Dünyanın en büyük ve en güvenli sarayı’ olarak kabul edilen 6 asırlık Yasak Şehir’e 2019 yılında adeta turist yağdı. Çin basınındaki haberlere göre geçen yıl Yasak Şehir’i gezen turistlerin sayısı 19 milyonu geçti. Bu yıl yani 600’üncü yılda ise turist sayısının 25 milyona yaklaşması bekleniyor.

EN GENİŞ AHŞAP YAPI

Müze direktörü Wang Xudong, 600’üncü yıl anısına bu yıl boyunca Yasak Şehir’deki özel gösterimler yapılacağını açıkladı. 720 bin metrekarelik bir alanı kaplayan ve 24 hükümdara ev sahipliği yapan saray aynı zamanda günümüze ulaşan en geniş ahşap yapı olma unvanına sahip. Yasak Şehir, 1925 yılından bu yana müze olarak halka açıldı.

YAZAR: Semih Sülün

34 yaşında 1 çocuk babası olan Semih Sülün, teknoloji ve politika haberlerinden sorumludur. Sık sık yurt dışı ziyaretlerine giden Sülün, Asya kıtası hakkında araştırmalarda yapıyor.

Ayrıca Kontrol Et

TripAdvisor’dan 2020 için Çin ve Türkiye tavsiyeleri

Her şey dahil tatil hizmetini Türkiye’deki işletmelerden öğrenerek kendi ülkelerinde uygulamaya başlayan Çinli firmalar tatilciler için güçlü bir alternatif olmaya başladı. TripAdvisor sitesi 2020 önerilerinde Çin’e de yer verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir