Pekin’de 1.2 milyon metrekarelik orman parkı açıldı

Pekin’in kuzeydoğusunda bulunan Miyun Bölgesi’ndeki 1.2 milyon metrekarelik Baihe Kent Ormanı Parkı, ulusal gün nedeniyle gerçekleştirilen tatilde halka açıldı. Park, 83 bin fidanlık bitkilere ev sahipliği yapıyor


İnşaatın 2018 yılının Kasım ayında başladığı Baihe Kent Ormanı, 1.2 milyon metrekarelik alanıyla halkın hizmetine sunuldu. Bir zamanlar çöp toplama tesis tarafından kullanılan depolama sahası olan alan, şimdilerde içerisinde göl ve farklı çeşitte ağaçların olduğu park yaşam alanına dönüşü.

NEHİR İLE BAĞLANTILI GÖL BULUNUYOR

Parkta en dikkat çeken nokta ise, Pekin’in su kaynağı olarak bilinen Baihe Nehri ile de bağlantılı beş hektarlık büyüklüğünde göl olması. Ayrıca park, kavak, karaağaç ve diğer yerli ağaç türlerinin yanı sıra 83 bin adet fidanlık yetiştirilen bitkiye ev sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra yetkililer, bölgede istikrarlı bir ekosistem oluşturmak için daha fazla bitki türünün alana ekleneceğini söyledi.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir