Panda özel uçakla ABD’den Çin’e gidecek

Çin’in “panda diplomasisi” kapsamında ABD’ye gönderdiği pandalardan dünyaya gelen Bei Bei’nin de Çin’e dönme vakti geldi


Çin’in panda diplomasisi kapsamında ABD’ye gönderdiği pandalardan dünyaya gelen Bei Bei isimli ünlü pandanın dönüş vakti geldi. 22 Ağustos 2015 tarihinde Mei Ziang ve Tan Tan isimli pandalardan dünyaya gelen ve doğduğu günden bu yana Washington’daki Smithsonian Milli Hayvanat Bahçesi’nde yaşayan Bei Bei, yarın Çin’e gönderilecek.

16 SAATLİK UÇUŞ

Panda diplomasisi kapsamında yurt dışında doğsalar dahi pandalar vakitleri geldiğinde Çin’e geri dönüyor. Bei Bei’nin FedEx’e ait Boeing 777F tipi uçakla sadece bakıcıları ve veterinerle yolculuk yapacak. Bei Bei’nin Washington’dan Çin’e yapacağı hava yolculuğu aralıksız 16 saat sürecek. Smithsonian Milli Hayvanat Bahçesi, Bei Bei’ye yolculukta dinleyeceği özel bir müzik listesi bile yapıldı.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir