KFC pes etti Çin yemeklerini menüye koydu

Dünyanın en büyük fast food şirketlerinden biri olan KFC, menüsüne Çin yemeklerini koymak zorunda kaldı. Şimdilik dört şehirde Çin menüsü hazırlayan firma bu yemekleri tüm Çin’e yaymayı planlıyor


Fast food markalarının küresel anlamda en büyüklerinden biri olan Kentucky Fried Chicken (KFC), Çin’de pes etti ve artık Çin sokak lezzetlerini satıyor. Öyle ki artık markanın sattığı kızartılmış tavuktan çok Çin yemekleri satılıyor. Çin gece yarısı atıştırmalıklarından, şişlere veya chuana kadar. KFC, bunları ve Lou mei gibi Çin usulü atıştırmalıkları Şanghay, Chengdu, Chongqing ve Harbin dahil olmak üzere on büyük kentte piyasaya sürmeyi planlıyor. 

FİYAT DAHA DÜŞÜK

Bu özel Çin menüsü için bağımsız bir tedarik zinciri sistemi bile kuruldu. Şu anda dört şehirde olan franchise’ı Çin geneline yayma gibi bir hedef de var. KFC’ye şu anda sosyal medya üzerinden yapılan en büyük eleştiri ise fiyatların daha düşük olması. Sokak yemeklerinden daha düşük fiyata tüketilmesi üreticileri zorlayacağa benziyor. Hatta bazı yorumlarda KFC ile sokağı karşılaştırınca aynı fiyata üç kat daha fazla yemek almanın mümkün olduğu belirtiliyor.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir