Geleneksel sihirbazlar TikTok büyücülerine karşı

Sihirbazlığın binlerce yıllık geleneğe dayandığı Çin’de büyücülük dünyasında TikTok krizi yaşanıyor. Yeni nesil sihirbazların eski numaraları internette deşifre etmesi rahatsızlık yaratıyor


Çin’de 15’er saniyelik videoların yayımlandığı dünyaca ünlü TikTok uygulaması sihirbazlar dünyasını karıştırdı. Sihirbazlığın Han Hanedanlığı’nın hüküm sürdüğü M.Ö 206’lara kadar gittiği Çin’de yeni nesil sihirbazlar yaptıklarıyla hem destek hem de tepki topluyor. Li Yunfei isimli yeni nesil sihirbaz, eski yöntemleri deşifre ettiği videolarını TikTok hesabından paylaşıyor.

YILDA 150 BİN DOLAR

420 binden fazla takipçisi sayesinde TikTok üzerinden yılda 150 bin dolardan fazla para kazanan Li Yunfei’nin videoları milyonlarca kez izleniyor. Birçok kişi şaşkınlıkla izledikleri sihirbazlıkların arkasındaki çok basit numaraları açıkça görmekten dolayı memnun oluyor. Ancak Li Yunfei gibi modern sihirbazların yaptığı geleneksel düşünceyi yani numaraların sihirbazlara özel kalması gerektiğini savunanları fazlasıyla rahatsız ediyor. Tüm sırlarının internette ortaya dökülmesinin binlerce yıllık geleneğe ihanet olduğunu savunuyorlar.

 

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir