En son ne zaman yıkandılar acaba!

Çin’in Wuhan kentindeki otellerde artık bu kafa karışıklığı tarihe karışıyor. Bir kuru temizleme şirketinin geliştirdiği yöntem sayesinde otellerdeki yatak takımları ve havluların en son ne zaman yıkandığı QR Kodu ile görülebilecek


Çin’in Hubei eyaletinde bulunan Wuhan kentinde hayata geçirilen bir uygulama ülke genelinde büyük ilgi gördü. Bir kuru temizleme şirketinin geliştirdiği yöntem sayesinde Wuhan’daki otellerdeki yatak takımlarının en son ne zaman yıkandıkları görülebilecek. Xinhua Ajansı’nın haberine göre şirket, otellerdeki tüm yatak örtülerine çok küçük ve şeffaf bir çip yerleştirdi. Bu çipler aracılığıyla otelde kalanlar Çin’de uygulanan QR Kodları ile yatak örtülerinin ne kadar temiz olduğunu görebilecek. Haber Çin sosyal medyasında da hızla yayıldı. Çinliler söz konusu uygulamanın sadece Wuhan ile sınırlı kalmamasını tüm ülkede uygulanması için kampanyalar başlattı.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir