Çin’den Kapadokya’ya direkt uçuş

Türkiye’nin en önemli doğal güzelliklerinden Kapadokya, her geçen gün daha fazla Çinli turist çekiyor. Direkt uçuş konulması her iki tarafın da isteği. Havayolları da hazırlıklarını yapmaya başlamış durumda


Çin tarafı da Türk tarafı da bölgeden en çok turist çeken Kapadokya’ya direk uçuş istiyor. Birçok yetkili direk uçuş konulması konusunda hemfikir. Yılda 3 milyona yakın turist çeken Kapadokya’ya Çinli ilgisi oldukça fazla. Avrupalı veya Rus turistler gibi deniz, kum ve güneş tatili yerine Kapadokya gibi doğal güzellikleri görmek isteyen Çinli turistler için hedefler de yüksek. Bu yıl için 500 bin hedefi konan Çinli turist sayısında uzun vadeli hedef 4 milyon.

ONUR AIR İSTEKLİ

Türkiye’nin 27’nci büyük havalimanı olan Nevşehir Havalimanı’nın da kapasite artırması yeni hatlar için gerekli. Şu anda iki iç hat uçuşu bulunan havalimanına direkt olarak yurtdışı bağlantısı yok. Onur Air şu anda direkt hat koymak istediğini açıklayan tek firma. Ancak Türk Hava Yolları ile Çinli havayolu şirketlerinin de ortak işbirlikleri oldukça fazla. Hat talebi anında bu havayolu şirketleri de büyük kapasiteleri ile direkt uçuş koyabilir. 

 

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir