Çin’deki buz yarışmasına ilgi yine yoğun oldu

Çin’in “buz cenneti” olarak bilinen Harbin kentinde geleneksel buz yarışmasına ilgi yine yoğun oldu. Yarışmaya dünyanın dört bir yanındaki 105 üniversiteden öğrenciler katıldı


Çin’in Heilongjiang eyaletinde bulunan Harbin kentinde geleneksel olarak düzenlenen Sun Adası Uluslararası Heykel Sanatı Yarışması’na ilgi yine yoğun oldu. Çin, Avustralya, Fransa, Güney Kore, Portekiz, Rusya, Tayland ve İngiltere gibi ülkelerin de içinde bulunduğu dünyanın dört bir yanındaki 105 üniversiteden gelen öğrenciler yarışmaya katıldı. Toplamda 216 çalışmanın yapıldığı etkinlikte, öğrenciler buzdan yaptıkları heykellerle hünerlerini sergiledi.

10 BİN KİŞİ ÇALIŞIYOR

“Buz cenneti” ve “Kar krallığı” olarak bilinen Harbin’de ayrıca her yıl dünyanın en büyük buz festivali düzenleniyor. 10 bin kişi 15 gün boyunca çalışarak buzdan dev heykeller yapıyor. Festival alanını binlerce kişi ziyaret ediyor.

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir