Çin’de hedeflerine ulaşamayan şirket çalışanları emekledi

Çin’in Jinin eyaletindeki bir şirketin çalışanlarının kırmızı halıda emeklemeleri sosyal medyada gündem oldu


Çinli şirketler sık sık çalışanlarına uyguladıkları sıra dışı yöntemlerle gündeme geliyor. Bu kez de ülkenin kuzeydoğusundaki Jinin eyaletinde bir şirketin çalışanlarının emeklemeleri sosyal medyada büyük ilgi çekti. İngiliz Daily Mail gazetesinin de internet sitesine taşıdığı habere göre çalışanlar yıllık hedeflerine ulaşamadıkları için bu şekilde emekledi. Gelen tepkiler üzerine şirketten yapılan açıklamada ise çalışanların bu cezalandırma yöntemini kendi rızaları ile kabul ettikleri ileri sürüldü.  

‘YEMİN EDERİM, BEN SORUMLUYUM’

Çin’in Twitter’ı olan Weibo’da paylaşılan görüntülerin Jinin eyaletindeki Changchun kentinde çekildiği ve emekleyen personelin o esnada “Yemin ederim, ben sorumluyum” şeklinde bağırdığı kaydedildi.

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

TripAdvisor’dan 2020 için Çin ve Türkiye tavsiyeleri

Her şey dahil tatil hizmetini Türkiye’deki işletmelerden öğrenerek kendi ülkelerinde uygulamaya başlayan Çinli firmalar tatilciler için güçlü bir alternatif olmaya başladı. TripAdvisor sitesi 2020 önerilerinde Çin’e de yer verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir