Çin’de dünyanın en büyük göçü başlıyor

Çin’de her yıl 10 Ocak – 18 Şubat arasında düzenlenen İlkbahar Festivali yine dünyanın en büyük göçüne sahne olacak. Bu yıl 440 milyondan fazla tren yolculuğu ile 79 milyon uçuş bekleniyor


Çin’de Spring Festival / İlkbahar Festivali için geri sayım başladı. Her yıl milyonlarca kişi festival boyunca ülke içi ve ülke dışında seyahate çıkıyor. Bu yüzden festival için “dünyanın en büyük göçü” yorumu yapılıyor. Çin basınındaki haberlere göre 10 Ocak 2020 ile 18 Şubat 2020 arasındaki İlkbahar Festivali boyunca 440 milyondan fazla tren yolculuğu bekleniyor. Bu da 40 günlük festival boyunca günde ortalama 11 milyon tren seferi demek oluyor.

79 MİLYON UÇUŞ

Festival kapsamında Çin genelinde 79 milyon uçuş seferi de gerçekleştirilecek. Bu oranda geçen yıla göre yüzde 8’lik bir artış olacak. Çinliler, festival boyunca ayrıca 100 ülkeden 419 şehre de yolculuk yapacak. Geçen yıl yurtdışına 6.3 milyon yolculuk yapılmıştı.

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir