Çin’de Aralık ayında gezilecek yerler

Yılın son ayına girdiğimiz bu dönemde Çin’in doğal güzellikleri içerisinde bir gezintiye çıkmaz istemez misiniz? İşte CGTN’ nin hazırladığı kış aylarında Çin’de ziyaret edilebilecek yerlerin listesi


Çin merkezli CGTN kanalının Travel / Seyahat ekibi, Aralık ayında Çin’de gidilecek yerlerin listesini yayımladı. VCG Photo’nun da resimleriyle sizin için listeyi derledik. İşte bu dönemlerde Çin’e gitmek isteyecek olan maceraperestler için adresler…

YAKESHİ, KUZEY ÇİN – İÇ MOĞALİSTAN

Çin’in en büyük çok amaçlı kayak merkezi olan Fengguan Kayak Merkezi’ne ev sahipliği yapan Yakeshi, İç Moğolistan’ın Hulunbuir kentinde yer alıyor. Çin’in bu soğuk bölgesi muhteşem kız manzarasıyla ‘’ buz ve karın şehri’’ olarak adlandırılıyor. Kış aylarındaki kar yağışı ve uzun süren soğuk nedeniyle ideal bir kayak merkezi.

ARTIKTİK KÖYÜ – HEİLONGJİANG EYALETİ, MOHE

Çin’in kuzeydoğusundaki Mohe’ de bulunan ve Beiji Köyü olarak da bilinen Arktik Köyü, kış tatili için ideal bir nokta. Turistler her sene, Beiji Köyü’nün içinde bulunan Çin’in ilk Noel temalı eğlence parkı Arktik Noel Köyü’ne yeni yılı karşılamak için geliyor. Finlandiya’nın Noel Baba Köyü’nün romantik bir Çince versiyonu ile karşılaşmaya hazır olun.

FENGHUANGGUAN BARAJ GÖLÜ – HUBEİ EYALETİ 

 

Orta Çin’in Hubei eyvaletinde bulunan Luotian ilçesi Fenghuangguan Baraj Gölü ve dağlık doğal noktalar ile kış aylarında yazı andıran bir görüntüye sahip. Sonbahar sonunda ve kış başında dünyanın dört bir yanından fotoğraf severler baraj gölü içindeki kırmızı akçaağaç yapraklarının eşsiz manzarasını fotoğraflamaya geliyor.

YANGCHAN KÖYÜ – ANHUI EYALETİ 

Doğu Çin’ de bulunan Anhui Eyaletinin Shendu kasabasında yer alan Yangchan Köyü, dağın eteklerine inşa edilmiş Huizhou tarzı toprak evlere sahiptir. Sabahın erken saatlerinde doğan güneş ile birlikte puslu vadi boyunca eski binaların topraktan sarı duvarlarının, küçük pencerelerinin ve gri kiremitli çatılarının oluşturduğu manzarayı temiz havayı içinize çekerek izleyebilirsiniz.

SARI DAĞLAR – ŞANGHAY

Sarı Dağlar sadece aralık ayında değil yılın tüm zamanı gezilecek yerler listesinde. Bu dağlar ünlü resimlerinden farklı olarak, aralık ayında yemyeşil çam ağaçlarına ve kendine özgü kayalara sahip. Ziyaretçilerine nefes kesici kar manzaraları sunan Sarı Dağlar, mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir