Çin sınır politikasını kolaylaştırıyor   

Çin nitelikli insanları ülkeye çekmek için sınır politikalarını kolaylaştırıyor. 12 önlem açıklayan Çin, ekonomik ve sosyal kalkınmaya destek verenlere uzun dönemli vize verecek


Çin, göç politikasını ve yabancılar için giriş-çıkış başvurusunu kolaylaştırmak amacıyla 12 önlem alacağını açıkladı. Kamu Güvenliği Bakanlığı kolaylaştırıcı önlemlerin, ekonomik ve sosyal kalkınmaya destek olmaya ve kamuya ve özel sektöre yarar sağlamaya yönelik 60 özel politika ilkesinin ilk bölümünün bir parçası olduğunu duyurdu.

AİLELER DE BAŞVURU YAPABİLECEK

Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı 1 Ağustos’tan itibaren, doktora sahibi olan ve ülkeye katma değerde bulunmuş olan daha çok sayıda üst düzey yabancı yeteneklerin daimi ikametgah başvuru formaliteleri kolaylaştıracak. Yüksek kalifikasyon sahibi yabancıların eşleri ve çocukları da aynı anda başvuru yapabilecek. 

Ulusal Göç Dairesi yetkililerinden Chen Bin, Çin’in yabancı girişimci, yatırımcı ve teknik ve yönetim uzmanlarına son yıllarda 133 bin vize verildiğini söyledi. Öte yandan, ülkenin iş yaşamı ortamını geliştirmek amacıyla, Çin’de iş yapan, çalışan veya eğitim alan yabancılara da uzun süreli vize ve ikamet izni verilecek. Üniversiteler, bilimsel araştırma enstitüleri ve teknolojik işbirliği konusunda bilinen firmalar tarafından davet edilmiş bulunanlar iki ila beş yıl süre geçerli vize veya ikamet izni alabilecek.  

YAZAR: Semih Sülün

34 yaşında 1 çocuk babası olan Semih Sülün, teknoloji ve politika haberlerinden sorumludur. Sık sık yurt dışı ziyaretlerine giden Sülün, Asya kıtası hakkında araştırmalarda yapıyor.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir