Cennet’in kapılarında ışık şov

Tianmen Sky Walk isimli seyir terası Çinlilerin iki büyük tutkusunu bir araya getirdi: Cam zeminli köprü ve ışık gösterileri


Çin’de yerel turistlerin en çok ilgisini çeken yerlerin başında cam zeminli köprüler geliyor. Bu nedenle ülkenin dört bir yanında üzerinde gezmesi cesaret isteyen cam zeminli köprüler var. Bunlardan biri de Tianmen Sky Walk isimli köprü.

500 METRE YÜKSEKLİKTE

Guangdong eyaletinde bulunan bu köprüyü diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise çok büyük bir seyir terasına sahip olmadı. Tabii ki seyir terasının zemini de camdan. Yerden 500 metre yükseklikte olan ve kurulduğu zirveden 368 metre uzunluğunda çıkıntıya sahip olan seyir terasında gerçekleştirilen ışık gösterisi dünya basınında da geniş ilgi gördü. Aslında ışık gösterileri için Çinlilerin en çok sevdiği etkinlerden biri daha demek yanlış olmaz. Öyle ki ülkedeki ışık gösterileri piyasası 10 milyar dolara ulaştı. Cennetin Kapıları anlamına gelen Tinanmen Seyir Terası’nda da 2 bin ışık ile gerçekleştirilen gösteri sırasında gökyüzünde unutulmaz bir görsel şölen yaşandı.

 

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir