Asya’nın en yakışıklısı Çinli Rambo

Rol aldığı aksiyon filmlerindeki başarısı ile Çinli Rambo olarak da bilinen ünlü oyuncu Wu Jing, Asya’nın En Yakışıklı 100 Oyuncusu listesinde birinci sırada yer aldı.


Wolf Warrior 2, The Wandering Earth gibi filmler başta olmak üzere rol aldığı ve yönetmenliği yaptığı birçok yapıt ile tanınan Çinli oyuncu Wu Jing, Asya’nın n yakışıklı oyuncusu seçildi. Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez ismi olan 44 yaşındaki Pekin doğumlu Wu Jing, TCC Asia tarafından yapılan oylamada Asya’nın En Yakışıklı 100 Oyuncusu listesinde birinci sırada yer aldı.

JUNGKOOK İKİNCİ

Rol aldığı bol aksiyonlu filmlerdeki başarısı sayesinde Çinli Rambo olarak da bilinen Wu Jing, Climbers filminde başrolü Jackie Chan ile paylaşacak. Wu Jing, 1960 yılında Everest’e tırmanan ilk dağcıların hikayesini anlatan Climbers filminin setinde yaralandıktan sonra 2 ay hastanede tedavi görmüştü. Wu Jing de tıpkı Jackie Chan gibi dublör kullanmaması ile biliniyor. Wu Jing, Climbers çekimleri için Çin’de Qinghui kentindeki 5 bin 234 metrelik dağa tırmandı. Climbers’ın 2020’de Çin Yeni Yılı’nda vizyona girmesi bekleniyor. Asya’nın En Yakışıklı 100 Oyuncusu listenin ikinci sırasında Güney Koreli ünlü pop yıldızı Jungkook gelirken, Japon oyuncu Yuki Furukawa üçüncü, Hindistanlı Aamir Khan üçüncü sırada yer aldı. 

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir