70 bin güvercin evine döndü

Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 70’inci yılı kapsamında toplanan güvercinler askeri geçit töreninin ardından aynı anda serbest bırakıldı


Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 70’inci yılı kutlamaları çerçevesinde başkent Pekin’deki 70 bin güvercin toplanmıştı. Çin basınındaki haberlere göre yetkililerin güvercinleri toplamak ile iki amacı vardı. İlki dün düzenlenen askeri geçit törenleri sırasında uçuş gösterilerinin güvenliğini sağlamaktı. İkinci amaç ise güvercinlerin hepsinin tören sonrasında aynı anda serbest bırakılarak halka görsel bir şölen sunmaktı.

YÜZDE 90’I EVİ BULDU

Bu kapsamda yetkililer, törenlerden önce güvercin besleyenlerden özel bir talepte bulundu. Günde iki kez güvercinlerine özel eğitim veren sahipleri kuşlarının serbest bırakılmalarından sonra evlerini dönmelerini öğretti. Törenin ardından ‘barışı’ simgeleyen tüm güvercinler serbest bırakıldı. Güvercinlerin yüzde 90’ının evine döndüğü açıklandı. Güvercini törende yer alan kuş sahipleri ise ‘gururlu olduklarını’ söyledi.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir