60’ında okuma-yazma öğrenip yazar oldu

Çinli yazar Jiang Shumei azmi ile büyük beğeni topluyor. 60 yaşında okuma yazma öğrenen Jiang Shumei kısa sürede büyük bir üne kavuşan yazara dönüştü


“Hayallerinizden hiçbir zaman vazgeçmeyin…” Bu öğüt ile defalarca kez karşılaşmışsınızdır. Ancak bazı başarı hikayeleri bu sözün doğruluğunu çok açık bir şekilde ortaya koyuyor. Jiang Shumei’nin hikayesi de tam olarak böyle aslında.

KIZI ÖĞRETTİ

Eşi öldükten sonra hayata tutunmanın yollarını arayan Jiang Shumei okuma ve yazmayı öğrenmeye karar verdi. Bu kararı aldığında tam 60 yaşındaydı. Vakit kaybetmeden fikrini kızı ile paylaştı. Kızı Zhang Ailing de annesinin isteğini yerine getirdi ve Jiang Shumei böylece okuma ve yazmayı öğrendi. Zhang Ailing, annesisin sadece okuma ve yazmayı öğreneceğini düşünüyordu. Ancak Jiang Shumei okur yazarlığını eline aldıktan sonra bambaşka hayallere kapıldı ve yazar olmaya karar verdi.

4 YILDA 4 KİTAP

Okuma ve yazmayı öğrenmesinin üzerinden sadece 20 gün geçmesine rağmen yazmaya başladı. Kendi hayatını okuyuculara aktaracaktı. Çok kısa sürede bu hayalini gerçekleştirdi. Üstelik ilerleyen yaşına rağmen günde sadece 4 saat uyuyarak aralıksız bir şekilde kitabını yazdı. Gelen başarının ardından ise 4 yıl içinde 4 kitabı kaleme aldı. Ardından resim çizmeyi öğrenmeye başladı ve şimdilerde 76 yaşında olan Jiang Shumei beşinci kitabını da yayınladı. Azmi ile gençlere örnek olan Jiang Shumei kitapları sayesinde onlarca ödüle layık görüldü.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs salgını günlük hayatları vurdu

Dünyada hızla yayılan Kovid-19 salgını nedeniyle ülkelerdeki günlük alışkanlıklar sekteye uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir