2022 Pekin Kış Olimpiyat Oyunları için 610 bin gönüllü başvuru yaptı

Çin’in ev sahipliğinde yapılacak 2022 Pekin Kış Olimpiyat Oyunları’nda görev almak için 610 bin kişinin gönüllü olduğu açıklandı


2022 Kış Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Çin’de gönüllüler yine devrede. Çin basınındaki haberlere göre 2022 Pekin Kış Olimpiyat Oyunları’nda görev almak için 610 bin gönüllü başvuruda bulundu.

BAŞVURULAR 5 ARALIK’TA BAŞLADI

Xinhua ajansındaki habere göre etkinliklerde görev almak için başvurular 5 Aralık’ta başladı ve 29 Aralık’a kadar geçen süre içinde 610 bin kişi gönüllü olmak istedi. 2022 Pekin Kış Olimpiyat Oyunları İnsan Kaynakları Direktörü Yan Cheng, “Başvuru yapan gönüllülerin yüzde 81’i genç öğrencilerden oluşuyor. Görev alacaklara 230 test yapacağız” dedi.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin Yeni Yılı’nda 3 milyar yolculuk yapılacak

Çin Takvimi’nde her yıl 10 Ocak ile 18 Şubat arasında düzenlenen İlkbahar Festivali ya da diğer adıyla Çin Yeni Yılı kapsamındaki dünyanın en büyük göçü bugün başlıyor. Ülkede 3 milyar yolculuk yapılacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir