E. Trump, Jean Carroll'a hakaret davasında yaklaşık 92 milyon dolarlık tahvil ödediCNN

Eski Başkan Donald Trump var Yayınlanan 91,63 milyon dolar tapu E. Jean Carroll'a hakaret davasında aleyhindeki karara itiraz etti.

Trump'ın kefaleti ve temyizi Cuma günü New York'taki federal mahkemede açıklandı.

Ocak ayında A Federal jüri Carroll'a ödül verdiTrump'ın kendisine tecavüz ettiğini inkar ettiği, onun tipi olmadığını iddia ettiği ve onu kitabının satışlarını artırmak için bu iddiaları uydurmakla suçladığı iftira niteliğindeki açıklamaları sonucunda 83,3 milyon dolar tazminat ödendi.

Sigorta şirketi Supp, eski başkanın Salı günü imzaladığı tahvili Trump adına yazdı. Tahvilin şartlarına göre Chubb, yalnızca 83,3 milyon dolarlık karara itiraz edecek ve gelecekte herhangi bir itiraz almayacak.

Teminat tutarı karardan daha yüksektir çünkü bölge mahkemesi genellikle bir tarafın teminatın %110'unu ödemesini gerektirir.

Trump ayrıca New York başsavcısının sivil dolandırıcılık davasında 454 milyon dolar daha ödemesi için 25 Mart'a kadar süre ile karşı karşıya.

Carroll davasında Trump, jüri ödülünün aşırı olduğunu ve düşürülmesi gerektiğini savundu. Duruşma sırasında Carroll'un avukatları jüriye, Trump'ın karalayıcı davranışlarının gerçekten durdurulabilmesi için daha yüksek miktarda tazminatla cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Trump, aleyhindeki bu iki karara ek olarak, başka bir başkanlık kampanyasında karşılaştığı dört cezai soruşturma nedeniyle de avukatlık ücretiyle karşı karşıya kalacak.

Bu hikaye ek güncellemelerle güncellendi.

READ  Elon Musk, Biden'dan uzaklaştığını söyledi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir