Duke'tan Kyle Filipowski, Wake'in sahayı sarsan galibiyetinde taraftar tarafından yaralandı

WINSTON-SALEM, NC — Hunter Challis 29 sayı atarken, Andrew Carr da ikinci yarıda sağlam bir performans sergileyerek Wake Forest'ı Cumartesi günü 1. sıraya taşıdı. Duke 83-79 için 8 asist.

Demon Deacons taraftarları kutlamak için sahayı basarken, Duke yıldızı Kyle Filipowski soyunma odası tüneline doğru giderken koşan bir taraftarla çarpışınca yaralandı. Kafası karışmıştı ve kaosun ortasında sahadan çıkarılmasına yardım edilmesi gerekiyordu.

Duke antrenörü John Schaer maç sonrasında Filipowski'nin çarpışma sırasında ayak bileğinin burkulduğunu söyledi.

Schaer medyaya “Mahkeme baskınlarını ne zaman yasaklayacağız” diye sordu. “Bunu ne zaman yasaklayacağız? Bir oyuncunun yumruklanacağı, itileceği veya doğrudan yüzleriyle alay edileceği bir şeyi kaç kez yapması gerekiyor? Bu tehlikeli bir şey.

“Ülkenin etrafına bakın. Caitlin Clark, bir şeyler oluyor. Şimdi Phillip, durumunun ne olacağını bilmiyorum, ayak bileğini burktu, bu bir, ben oynadığımda en az 10 saniye ve sen fırtınalar estiriyorsun sahada, şimdi de zil. Kapanmıyorlar bile, hızla çalışıyorlar ve bu yıl bu durum başımıza çok sık geldi.”

Filipowski, Blue Devils'e 17 puanla (21-6, 12-4) liderlik etti.

Challis, Demon Deacons kutlamalarının başlamasına 1,8 saniye kala iki serbest atış yaptı (18-9, 10-6 Atlantik Kıyısı Konferansı). Carr, mola sonrasında attığı 18 sayının 16'sını tamamladı; buna Demon Deacons'un kendisini beslemesini ve Mark Mitchell'in içinden ya da direk dışından gol atmasını kolaylaştıran dominant esneme hareketleri de dahil.

Bu raporda Associated Press'ten alınan bilgiler kullanılmıştır.

READ  Yüksek Mahkeme, Trump'ın Colorado oylamasına katılıp katılamayacağına karar verecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir