Dow 400 puanın üzerinde düşüş yaşadı ve getiriler 2024'e yükseldi

Salı günü Wedbush, konut trendleri açısından 2019'a göre daha “normal” bir yıl olarak nitelendirdiği mevsimsel müdahaleleri gerekçe göstererek beş konut inşaatı hissesinin notunu düşürdü.

Şirket, beş hisse senedinin tamamının notunu nötrden düşük performansa düşürdü ve Century Communities'in (CCS) fiyat hedefini 92 dolardan 82 dolara, LGI Homes'u (LGIH) 88 dolardan 74 dolara ve Meritage Homes Corp.'u (MTH) 155 dolardan 148 dolara düşürdü. DR Horton (DHI) ve Lennar'ın (LEN) hisselerinin fiyat hedefleri değişmedi.

Wedbush analisti Jay McCannless, “Ev inşaatında hiçbir yıl, ilkbaharda talebin arttığı ve bunu yazın talepte mevsimsel olarak normal bir düşüşün takip ettiği kesin bir zaman çizelgesi takip etmiyor” diye yazdı.

“Ancak 2024, konut inşaatı sektöründe 2019'dan bu yana gördüğümüz en 'normal' yıl olmaya devam ediyor. Sonuç olarak bu isimlerin, özellikle sezonluk ticaretin ardından yaz aylarında normal sezonluk hisse fiyat düşüşleri görebileceğini düşünüyoruz. Pencere Nisan ayında kapanıyor. /Mayıs.”

Şirket, özellikle beş hisse senedinin tamamı için kazanç tahminlerini değiştirmedi.

Düşüş çağrısı, iShares US Home Construction ETF'deki (ITB) Lennar hariç diğer hisselerin yıl başından bu yana düşük performans göstermesi nedeniyle geldi.

McCanless, “Arazi edinimi ve geliştirme maliyetleri artmaya devam ederse ve kereste fiyatları artmaya devam ederse, bu düşük performansın daha da kötüleşebileceğini düşünüyoruz.” diye yazdı.

Uzun vadeli yüksek faiz oranları ve konut eksikliği, inşaatçıların dikkatlerini yeterince hizmet alamayan bir segmente, yani giriş seviyesi alıcılara odaklamalarına olanak tanıdı. İnşaatçılar fiyat indirimleri ve teşvikler teklif etti. Ancak bu strateji brüt kar marjlarını olumsuz yönde etkiledi.

McCanless, konut kredisi faizlerinin döngüsel zirvelere ulaşmasıyla birlikte bu yılın ikinci çeyreğinde de aynı hikayenin yaşanmasını bekliyor. 30 yıllık sabit faizli kredi bir hafta önceki %6,87'den %6,79'a düştü. Freddie Mac'e göre.

READ  Materyali 'kasıtlı olarak sakladığına' dair kanıtlara rağmen, Biden'ın gizli belgelerini ele alması nedeniyle özel savcıyı suçlamayacak.

Pek çok ev ekonomisti, Federal Reserve'ün faiz oranlarını düşürmesiyle ipotek oranlarının yılın ilerleyen dönemlerinde düşeceğine inanıyor. Ancak McCannless bu hamlenin mekanik olacağını düşünmüyor.

“Bunun hala piyasada fikir birliği olduğunu düşünüyoruz, ancak tam tersi görüşe sahibiz çünkü ipotek oluşturucular (hem banka hem de banka dışı), bu risk telafi edilmeden ön ödeme riskini üstlenmek istemiyorlar” dedi. .

McCanless ayrıca bugün 30 yıllık ipotek ile 10 yıllık Hazine arasındaki farkın yeniden finansman riskini hesaba katacak şekilde “yapay olarak geniş” olduğunu belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir