Türklerin çalışma listesinde Çin ilk 10’da

Boston Consulting Group (BCG) tarafından yapılan bir araştırmada Türklerin en çok çalışmak istediği yabancı ülkeler belirlendi. Buna göre Türklerin en çok çalışmak istediği ilk 10 ülke arasında Çin de yer aldı


1960-61 yıllarında başlayan Türkiye’deki göç hareketi bugün hala devam ediyor. Yapılış amacı ve tarzı değişmiş olsa da insanlar hala daha yurtdışına çalışmak için gidiyor. Peki Türklerin en çok tercih ettiği ülkeler hangileri?

BİRİNCİ SIRADA ABD VAR

BCG’nin yapmış olduğu araştırmaya göre Türkler en fazla ABD ‘ de çalışmak istiyorlar. İkinci sırada yurtdışında çalışmak denince ilk akla gelen Almanya yer alırken onu İtalya, Kanada ve İngiltere takip ediyor. İşte BCG’nin listesi.

 

 1. ABD
 2. Almanya
 3. İtalya
 4. Kanada
 5. İngiltere
 6. Fransa
 7. Avustralya
 8. Japonya
 9. Rusya
 10. Çin
 11. Güney Kore
 12. Brezilya
 13. Hindistan
 14. Suudi Arabistan
 15. Arjantin

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin yönetim biçimi

İnsanlar bir arada yaşamaya başladıkları günden beri düzen içinde yaşamaya çalışıyor. Belli bir lideri ve belli idari yapıları olan ilkel topluluklardan günümüze kadar yönetim anlayışları çeşitlendi ve form değiştirdi. Bugün dünya üzerinde yaygın olarak bulunan birçok yönetim biçimi var. Çin Halk Cumhuriyeti ise tek komünist parti rejimine dayanan sosyalist bir devlet düzenine sahip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir