Shangdong’lu Fellaini Mourinho kıskacında

Ara transfer dönemi yaklaşırken dedikodular başladı. Son olarak Çin Süper Ligi ekiplerinden Shandong Luneng Taishan forması giyen Marouane Fellaini, eski hocası Jose Mourinho’nun radarına girdi. Portekizli teknik adam Çin’de gözlerden uzak kalan Belçikalı orta saha için yeşil ışık yaktı


20 kasım tarihinde Tottenham Hotspur’un başına getirilen ve İngiltere de oldukça konuşulan Jose Mourinho, ara transfer dönemi yaklaşırken yine dikkatleri üzerine çekti. Mali olarak zor zamanlar geçiren Spurs’ün ocak ayında neler yapacağı merak konusuyken Mourinho flaş bir isim açıkladı. Manchester United’dan eski öğrencisi Fellaini için yönetimle görüştüğü söylenen başarılı teknik direktöre taraftarlar tepki gösterdi.

HEP AYNI İSİMLER

Geçmişte yönettiği takımlarda da kendi oyun sistemine yönelik transfer politikası izleyen ve kulüplere bolca harcama yaptıran Mourinho, Çin ligi ekiplerinden Shangdong forması giyen Fellaini’yi istemesi ile aynı soruyu akıllara getirdi. Gittiği her takıma aynı isimleri götürmesi ile spekülasyon oluşturan Portekizli teknik adama taraftarlar ve futbol otoriteleri sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

ÇİN SÜPER LİGİ KRİTER Mİ?

Shangdong Luneng Taishan forması ile 22 maça çıkan ve 7 gol, 4 asist ile takımına katkı sağlayan Belçikalı orta saha Fellaini, yaklaşık 1 yıldır Premier Lig’den uzak. Tekrar ada futbolunun temposuna ayak uydurup uyduramayacağı merak konusu olurken Çin Ligindeki performansı ise dikkat çekiyor.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Çin yönetim biçimi

İnsanlar bir arada yaşamaya başladıkları günden beri düzen içinde yaşamaya çalışıyor. Belli bir lideri ve belli idari yapıları olan ilkel topluluklardan günümüze kadar yönetim anlayışları çeşitlendi ve form değiştirdi. Bugün dünya üzerinde yaygın olarak bulunan birçok yönetim biçimi var. Çin Halk Cumhuriyeti ise tek komünist parti rejimine dayanan sosyalist bir devlet düzenine sahip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir