Perreira Çin’den Everton yolcusu

Eski Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Premier Lig ekiplerinden Everton’ın kıskacında. Hafta içi oynadıkları Liverpool maçı sonrası teknik direktör Marco Silva ile yollarını ayıran Mersey Side ekibi, Çin Süper Lig’i ekiplerinden Shanghai SIPG’ i çalıştıran Portekizli antrenör ile imza atmak istiyor


Uzun zamandır kötü gidişata dur diyemeyen Everton, Liverpool karşısında alınan 5-2 lik yenilgi sonrasında Marco Silva ile yollarını ayırmıştı. Yeni teknik direktörün kim olacağı merakla beklenirken haber Asya’dan geldi. Shanghai SIPG’ de başarılı bir sezon geçiren bir zamanlar Fenerbahçe’yi de çalıştırmış Vitor Pereira ile ilgilenen Liverpool’un Mavileri, daha önce de masaya oturdukları teknik adamdan oldukça etkilenmişti.

ÇİN’DE 2 KUPA

Aralık 2017’de göreve geldiği Şangay ekibiyle Guangzhou Evergrande’nin hegemonyasını kıran ve 2018 de şampiyonluğa ulaşan Portekizli Pereira, aynı yıl lig kupasını da kaldırmayı başardı. Fenerbahçe’de oynadığı futbolla da zaman zaman beğeni toplayan teknik adam, 2013 yılında David Moyes’tan boşalan koltuk için görüştüğü Everton yöneticilerini oldukça etkilemiş fakat göreve gelememişti. Şimdi ise o dönemde yarattığı etkinin avantajını korurken Everton takımı adına bir numaralı aday olarak görülüyor.

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

İşte Çin Bayrağı’ndaki Simgeler

Her ülkenin bağımsızlığını ve karakteristik özelliklerini simgeleyen bir bayrağı var. Kimi bayraklar sahip olduğu semboller ile ülkelerin tarihlerinden bahsederken kimilerinin renkleri ülke tarihine ışık tutar. Peki Çin Bayrağı’nda neler gizli?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir