Perreira Çin’den Everton yolcusu

Eski Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Premier Lig ekiplerinden Everton’ın kıskacında. Hafta içi oynadıkları Liverpool maçı sonrası teknik direktör Marco Silva ile yollarını ayıran Mersey Side ekibi, Çin Süper Lig’i ekiplerinden Shanghai SIPG’ i çalıştıran Portekizli antrenör ile imza atmak istiyor


Uzun zamandır kötü gidişata dur diyemeyen Everton, Liverpool karşısında alınan 5-2 lik yenilgi sonrasında Marco Silva ile yollarını ayırmıştı. Yeni teknik direktörün kim olacağı merakla beklenirken haber Asya’dan geldi. Shanghai SIPG’ de başarılı bir sezon geçiren bir zamanlar Fenerbahçe’yi de çalıştırmış Vitor Pereira ile ilgilenen Liverpool’un Mavileri, daha önce de masaya oturdukları teknik adamdan oldukça etkilenmişti.

ÇİN’DE 2 KUPA

Aralık 2017’de göreve geldiği Şangay ekibiyle Guangzhou Evergrande’nin hegemonyasını kıran ve 2018 de şampiyonluğa ulaşan Portekizli Pereira, aynı yıl lig kupasını da kaldırmayı başardı. Fenerbahçe’de oynadığı futbolla da zaman zaman beğeni toplayan teknik adam, 2013 yılında David Moyes’tan boşalan koltuk için görüştüğü Everton yöneticilerini oldukça etkilemiş fakat göreve gelememişti. Şimdi ise o dönemde yarattığı etkinin avantajını korurken Everton takımı adına bir numaralı aday olarak görülüyor.

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin yönetim biçimi

İnsanlar bir arada yaşamaya başladıkları günden beri düzen içinde yaşamaya çalışıyor. Belli bir lideri ve belli idari yapıları olan ilkel topluluklardan günümüze kadar yönetim anlayışları çeşitlendi ve form değiştirdi. Bugün dünya üzerinde yaygın olarak bulunan birçok yönetim biçimi var. Çin Halk Cumhuriyeti ise tek komünist parti rejimine dayanan sosyalist bir devlet düzenine sahip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir