Çin’deki dünyanın en uzun cam köprüsü ziyaretçi akınına uğruyor

Çin’ in birçok tarihi güzelliğini barındıran Hebei bölgesi, sahip olduğu ‘’Cam Köprü’’ ile turist akınına uğramaya devam ediyor. Meraklı ziyaretçiler için hem güzel bir manzara hem de korku dolu anlar yaşatan dünyanın en uzun cam asma köprüsü, 2017 yılından beri bölgeye gelenlerin ilgi odağı


Bir diğer adıyla Hongyagu Köprüsü 488 metre uzunluğunda ve tam 1000 adet cam panel kullanılarak inşa edildi. Genişliği 4 metre olan köprünün yüksekliği ise 215 metre. Görenleri hayrete düşüren bu yapı İsrailli mimar Haim Dotan tarafından tasarlandı. Üzerinde yürüyenlere yer çekimi yokmuşçasına bir deneyim sunarken zemininde bulunan 99 panellik 3 kat şeffaf cam bunda en büyük pay sahibi.

AVATAR FİLMİ ÇEKİLDİ 

Şimdiye dek yapılmış dünyanın en uzun cam asma köprüsü unvanına sahip Hongyagu, aynı anda 2 bin kişiye kadar kullanılabiliyor. Sinemada da izleyenlere büyülü dakikalar yaşatan Avatar filmine konuk olmuş köprünün maliyeti ise 3.4 milyon dolar.

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin yönetim biçimi

İnsanlar bir arada yaşamaya başladıkları günden beri düzen içinde yaşamaya çalışıyor. Belli bir lideri ve belli idari yapıları olan ilkel topluluklardan günümüze kadar yönetim anlayışları çeşitlendi ve form değiştirdi. Bugün dünya üzerinde yaygın olarak bulunan birçok yönetim biçimi var. Çin Halk Cumhuriyeti ise tek komünist parti rejimine dayanan sosyalist bir devlet düzenine sahip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir