Çin’de virüs nedeniyle Yeni Yıl kutlamaları iptal

Çin’de hızla yayılan virüsün başladığı yer olan Wuhan’da 25 Ocak’ta yapılacak Yeni Yıl kutlamaları iptal edildi. Dünya Sağlık Örgütü ise yarın Çin’deki virüsle ilgili olağanüstü toplanıyor


Çin’de SARS benzeri virüsün ilk ortaya çıktığı Wuhan’da salgını kontrol altına almak için çalışmalar aralıksız sürüyor. People’s Daily China gazetesinin haberine göre Wuhan’da önlemler kapsamında Çin Ay Takvimi’ne göre 25 Ocak’ta kutlanacak olan Yeni Yıl kutlamaları iptal edildi. Kutlamalara binlerce turistin katılması bekleniyordu.

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ TOPLANIYOR

Wuhan’da virüs ile mücadele kapsamında kentin dört bir yanına özel sağlık ekipmanları getirildi. Trafik polisleri bile sağlık kontrol merkezleri kuruyor. Şimdiye kadar 4 kişinin öldüğü virüs salgını nedeniyle Dünya Sağlık Örgütü ise yarın olağanüstü toplanacak.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin Takvimi’ne göre bebek cinsiyeti tablosu

Eski bir gelenek olan Çin Takvimi, ultrasona gitmeden evvel çiftlerin bebeklerinin cinsiyetini öğrenmelerine yarıyor. İşte Çin Takvimi'ne göre cinsiyet tablosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir