Çin’de Deepfake videoları yasaklandı

İçerdiği değiştirilmiş görüntü ve videolarla birçok ülkenin tepkisini çeken Deepfake videoları Çin devleti tarafından yasaklandı. Bu tarz videoları yayınlayan ve dağıtan sitelerin kapatılmasına karar verildi


Birçok ülkenin son yıllarda karşı çıktığı Deepfake videoları, Çin hükümeti tarafından yasaklandı. Değiştirilmiş görüntü ve videolar sayesinde aldatıcı haber yapılmasına fırsat sağlayan videolar, birçok platform ve ülke tarafından ortadan kaldırılması için yoğun mesai harcanıyordu. Çin hükümeti bu alanda adım atarken, bu tarz videoların yayımlanmasını sağlayan sitelerin kapatılmasına karar verdi.

1 OCAK’TA YASAK BAŞLIYOR

Birçok ünlü oyuncunun yüzlerinin pornografik videolara eklenebildiği sistem, birçok kesim tarafından tepk toplamıştı. Çin hükümeti de sistemin aldatmaya yönelik ürettiği içeriklerden dolayı yeni bir yasayı yürürlüğe sokacak. Yasa 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.

 

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin yönetim biçimi

İnsanlar bir arada yaşamaya başladıkları günden beri düzen içinde yaşamaya çalışıyor. Belli bir lideri ve belli idari yapıları olan ilkel topluluklardan günümüze kadar yönetim anlayışları çeşitlendi ve form değiştirdi. Bugün dünya üzerinde yaygın olarak bulunan birçok yönetim biçimi var. Çin Halk Cumhuriyeti ise tek komünist parti rejimine dayanan sosyalist bir devlet düzenine sahip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir