Çin Süper Ligi’nde Şampiyon Guagzhou Evergrande oldu

Son yıllarda tüm Asya’yı domine eden Guangzhou, Çin Süper Ligi’ni şampiyon olarak tamamladı. Cannavaro’nun öğrencileri Şanghay Şhenhua’yı 3-0 yenerek Beijing Guoan’ın 2 puan önünde ipi göğüsledi


Bir dönem Beşiktaş forması da giyen Anderson Talisca’nın takımı Guangzhou Evergrande geçen yıl Shangai SIPG’e kaptırdığı ünvanını geri aldı. Son 9 yılda 8. şampiyonluğuna ulaşan Çin kulübü, yaptığı büyük yatırımın meyvesini almaya devam ediyor.

EKONOMİK YATIRIM BAŞARIYI GETİRDİ

Kadrosunda Talisca, Paulinho ve Elkeson gibi yıldızları barındıran Çin Ligi şampiyonu, 2010 yılında Evergrande Group tarafından 100 milyon Çin yuanı karşılığında satın alınmıştı. Takip eden sezonda yeni yönetimin yaptığı doğru hamleler 44 lig maçını yenilgisiz tamamlamış ve rekor kırmıştı. Ardından gelen başarılar bir kulübün ekonomik açıdan nasıl yönetilmesi gerektiğini gösteren türde.

TALİSCA ŞAMPİYONLUKTA BÜYÜK PAY SAHİBİ

Anderson Talisca, Beşiktaş’ta geçirdiği harika sezon sonrasında Avrupa’ da bir kulübe transfer olması beklenirken o Çin yolunu tutmuştu. Guangzhou’da geçirdiği iki sezonda harika işler yapan Talisca, bu yıl oynadığı 16 maçta 11 gol ve 2 asist ile takımına katkı yaptı.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin yönetim biçimi

İnsanlar bir arada yaşamaya başladıkları günden beri düzen içinde yaşamaya çalışıyor. Belli bir lideri ve belli idari yapıları olan ilkel topluluklardan günümüze kadar yönetim anlayışları çeşitlendi ve form değiştirdi. Bugün dünya üzerinde yaygın olarak bulunan birçok yönetim biçimi var. Çin Halk Cumhuriyeti ise tek komünist parti rejimine dayanan sosyalist bir devlet düzenine sahip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir