Çin ordusunun İran ve Rusya ile beklenen tatbikatı başladı

Çin – İran – Rusya ilk kez ortak bir tatbikata başladı. İran basımının geçtiğimiz ay duyurduğu tatbikat 4 gün sürecek


Çin ordusu ile Rus ordusu arasındaki işbirliklerine İran da dahil oldu. İran basınında ilk kez geçtiğimiz ay duyurulan ortak tatbikatın başladığı duyuruldu. Çin  – İran – Rusya arasındaki ilk olma özelliğini taşıyan tatbikat bugün başladı. Çin Donanması ile Rus ve İran Deniz Kuvvetleri arasındaki tatbikat 4 gün sürecek. Umman Körfezi ve Hint Okyanusu’nda gerçekleştirilecek tatbikat ABD ve Avrupa tarafından yakından izleniyor. İran kanadı tatbikatın uluslararası denizciliğin güvenliğini sağlamak olarak duyurdu.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Çin yönetim biçimi

İnsanlar bir arada yaşamaya başladıkları günden beri düzen içinde yaşamaya çalışıyor. Belli bir lideri ve belli idari yapıları olan ilkel topluluklardan günümüze kadar yönetim anlayışları çeşitlendi ve form değiştirdi. Bugün dünya üzerinde yaygın olarak bulunan birçok yönetim biçimi var. Çin Halk Cumhuriyeti ise tek komünist parti rejimine dayanan sosyalist bir devlet düzenine sahip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir