Adım adım Çin Takvimi ile bebek cinsiyeti tahmini

Çin Takvimi’nin ünü çoktan dünyaya yayıldı. Çin takvimi ile bebek cinsiyet tahmini ise en çok ilgi çeken detay oluyor. Peki, Çin Takvimi ile bebek cinsiyetine nasıl bakılıyor? Sizin için adım adım detayları anlattık


Çinliler kendi takvimlerine büyük önem veriyor. Ancak Çin Takvimi’nin ünü dünyaya yayılmış durunda. Asya’dan Avrupa’ya kadar dünyanın dört bir yanında Çin Takvimi ile ilgili en çok merak edilen ise bebek cinsiyet tahmini oluyor. Peki Çin Takvimi ile bebek cinsiyet tahmini nasıl yapılıyor?

YAŞ VE GEBELİK DÖNEMİ

Çin takvimi ile bebek cinsiyetini belirlemenin aslında herhangi bir bilimsel yanı yok. Ancak bu takvime göre cinsiyet belirlenmesi için annenin yaşı ile hamile kalınan ay kritik önemde. Bu noktada ise annenin yaşının Çin Ay Takvimi’ne göre belirlenmesi gerekiyor. Bu da genellikle sizin mevcut yaşınızdan bir ya da iki yaş daha büyük çıkmanız anlamına geliyor. Yaşınızı Çin Takvimi’ne göre ayarlamak için internetteki otomatik hesaplama sitelerinden faydalanabilirsiniz.

GEBE KALINAN AY

İkinci adımda ise hamile kalınan ayın belirlenmesi gerekiyor. Bunun için yine Çin Ay Takvimi’ne uymak gerekiyor. İnternette “Gregorian-Chinese Calendar Converter” şeklinde arama yaptığınızda otomatik dönüştürme programlarını bulabilirsiniz.  

ÜÇÜNCÜ ADIM

Yaş ve hamile kalınan ayın da Çin Takvimi’ne göre belirlenmesinden sonra üçüncü adıma geçebilirsiniz. Bu aşamada da Çin Takvimi’ne göre bebek cinsiyeti tahmini tablosuna ihtiyacınız olacak. Bu tablo için de https://www.travelchinaguide.com/intro/chinese-gender-calendar.htm sitesinden faydalanabilirsiniz. Bu tablo üzerinde yapmanız gereken de sol tarafta Çin Takvimi’ne göre belirlediğiniz yaşınız bulmak ve ardından da tablonun sağ tarafında yine Çin Takvimi’ne göre belirlediğiniz hamile kaldığınız aya gitmek olacak.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin yönetim biçimi

İnsanlar bir arada yaşamaya başladıkları günden beri düzen içinde yaşamaya çalışıyor. Belli bir lideri ve belli idari yapıları olan ilkel topluluklardan günümüze kadar yönetim anlayışları çeşitlendi ve form değiştirdi. Bugün dünya üzerinde yaygın olarak bulunan birçok yönetim biçimi var. Çin Halk Cumhuriyeti ise tek komünist parti rejimine dayanan sosyalist bir devlet düzenine sahip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir