Denizlerin Simgesi: Dünyanın en büyük yolcu gemisi Miami'den kalkıyor

görüntü kaynağı, Getty Images aracılığıyla Tribune Haber Servisi

resim yazısı,

20 katlı Icon of the Seas'te yedi yüzme havuzu, altı su kaydırağı ve 40'tan fazla restoran, bar ve dinlenme salonu bulunuyor.

Dünyanın en büyük yolcu gemisi, metan emisyonlarına ilişkin endişelerin ortasında ilk yolculuğuna Miami, Florida'dan ayrılmaya hazırlanıyor.

365 m uzunluğundaki (1.197 ft) Icon of the Seas, 20 güverteye sahiptir ve maksimum 7.600 yolcu taşıyabilir. Royal Caribbean Group'a aittir.

Gemi yedi günlük tropik ada gezisine çıkıyor.

Ancak çevreciler, sıvılaştırılmış doğal gazla çalışan gemilerin havaya zararlı metan sızdırabileceği konusunda uyarıyor.

Reuters haber ajansına konuşan Uluslararası Temiz Ulaşım Konseyi'nin (ICCT) denizcilik programı direktörü Brian Comer, “Bu yanlış yönde atılmış bir adımdır” dedi.

“LNG'yi deniz yakıtı olarak kullanmanın, deniz gaz yağından %120 daha fazla yaşam döngüsü sera gazı emisyonuna yol açtığını tahmin ediyoruz” dedi.

LNG, akaryakıt gibi geleneksel deniz yakıtlarına göre daha temiz yanar ancak dökülme riski vardır.

Atmosferdeki güçlü bir sera gazı olan metan, 20 yıl boyunca karbondioksitten 80 kat daha fazla ısıyı hapsediyor. Bu emisyonların azaltılmasının küresel ısınmanın azaltılması açısından kritik olduğu düşünülmektedir.

Medyaya konuşan Royal Caribbean sözcüsü, Icon of the Seas'in Uluslararası Denizcilik Örgütü'nün modern gemilere yönelik gereksinimlerinden %24 daha fazla enerji verimli olduğunu söyledi. Şirket, 2035 yılına kadar net sıfır gemiyi piyasaya sürmeyi planlıyor.

Perşembe günü, şu anda Inter Miami'de forma giyen Arjantin'in Dünya Kupası'nı kazanan kaptanı Lionel Messi, geminin isimlendirme törenine katıldı. Geminin pruvasına karşı bir şişe şampanya kırmanın geleneksel “iyi şanslar”ını sağlamak için futbol topunu özel olarak inşa edilmiş bir standın üzerine yerleştirirken görüldü.

Icon of Cheese'in yapımı 2 milyar dolara (1,6 milyar £) mal oldu. Şu anda yedi yüzme havuzu, altı su kaydırağı ve 40'tan fazla restoran, bar ve dinlenme salonu bulunmaktadır.

READ  Mart ayı iş raporunun ABD'de sağlıklı işe alım kazanımlarını göstermesi bekleniyor: Canlı güncellemeler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir