Country şarkıcısı Toby Keith 62 yaşında hayatını kaybetti

Country müzik ikonu Toby Keith'in, mide kanseri olduğunu açıklamasından 18 ay sonra, resmi web sitesi ve sosyal medya hesaplarından Salı günü erken saatlerde öldüğü duyuruldu.

Kendisi 62 yaşındadır.

Kısa bir açıklamaya göre, “Kovboy Olmalıydı” şarkıcısı Pazartesi gecesi ailesinin yanında öldü. “Savaşını zarafet ve cesaretle yaptı” diye ekledi.

Keith, Haziran 2022'de kanserle yaşadığını duyurdu ve geçen yılın eylül ayında tedaviyle ilgili “inişli çıkışlı” deneyiminden bahsetti.

Keith, E'ye “İyi günler oluyor, biliyorsun, inişli çıkışlısın, inişli çıkışlısın. Her zaman sıfırdan 60'a ve 60'tan sıfıra çıkıyor ama bugün kendimi harika hissediyorum” dedi. Halkın Seçimi Ülke Ödülleri'nde Ülke İkonu Ödülü alacak haberler.

Keith hastalığı boyunca kayıt yapmaya ve performans sergilemeye devam etti ve Aralık ayında Las Vegas'ta üç gece canlı göründü. Keith, gözle görülür derecede ince ama güzel bir sesle, 32 No. 1 hitinin ve 42 Top 10 hitinin çoğunu söyledi. Resmi sitesine göre.

Instagram'da “Vegas'ta biletleri tükenen 3 gösteri, yılı bitirmenin harika bir yoluydu” diye yazdı.

Keith, Haziran 2022'de kemoterapi, radyasyon tedavisi ve ameliyata girdiğini söyledi. Geçen yıl Oklahoman gazetesine tümöre sahip olduğunu söylemişti. üçte bir oranında küçüldü.

Clinton, Oklahoma'da doğan ve Oklahoma City'nin bir banliyösü olan Moore'da büyüyen Keith, 1990'ların başında bir halk sanatçısı olarak ortaya çıktı ve türün simgesi haline geldi. Çeşitli tahminlere göre Amerika Birleşik Devletleri'nde 25 ila 30 milyon arasında plak sattı ve şarkıları 10 milyarın üzerinde dijital yayında çalındı.

Son albümü “%100 Songwriter” Kasım ayında yayınlandı.

İlk single'ı “Shoot've Been a Cowboy”, Dodge City, Kansas'ta bir motelin banyosunda yazıldı.

Kendi adını taşıyan ilk albümünden alınan bu albüm, 1993 yılında çıktı ve ABD ve Kanada'da ülke listelerinde zirveye yerleşti ve 1990'larda ve sonrasında radyoda en çok çalınan şarkılardan biri oldu.

READ  Samanyolu: Manchester gökbilimcileri gizemli nesneyi keşfetti

Diğer hitleri arasında “Atlarım İçin Bira”, Willie Nelson ile düet, “Bu Barı Seviyorum” ve “Kırmızı Solo Kupa” yer alıyor.

Bu bir son dakika haberi, yakında güncellemeler için burayı kontrol edin.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir