CJ Stroud, Teksaslılar Colts'u yendi ve play-off'ta kalmayı garantiledi

INDIANAPOLIS — Geçen sezon yedi galibiyet elde eden iki takım, Cumartesi gecesi play-off'lara katılmak için oynayarak yeniden yapılanmalarının programın ne kadar ilerisinde olduğunu kanıtladı ve Houston Texans'ın ahlaki bir zaferle yetinmesi gerekmedi.

1:03 kala dördüncü sayı vuruşu Indianapolis Colts'a 23-19 galibiyet verirken, Houston play-off'lara yükseldi. Jacksonville Jaguarları Pazar günü Tennessee Titans'ta kaybederse Teksaslılar AFC Güney şampiyonu olacak.

Bu, birinci sınıf oyun kurucu CJ Stroud ve birinci sınıf koçu DeMeco Ryans için harika bir normal sezon içeriyordu, ancak aynı zamanda Colts'un birinci sınıf koçu Shane Steichen'in yönetimi altında yolunda ilerlediğini de gösterdi.


Houston Teksaslılar

Antrenman kampında Teksaslılar dünyayı şok ettiklerini söyledi ve Ryan'ın ilk yılında play-off'a uygunluk tahminini desteklediler.

Stroud, ilk prime-time NFL maçında oynarken deneyimsizliğine inanıyordu.

Dördüncü çeyrekteki 12 maçlık, 73 yardalık sayı atışı Teksaslıları iyi bir öne geçirdi. 82 yarda koşarken 7'ye 7'ydi

Sonuç olarak Teksaslılar 2019'dan bu yana ilk kez play-off'lara gidiyor. Bu, Stroud ve Ryans'ın ilk sezonu ve geçen sezonun üçünün ardından normal sezonda 10 galibiyet elde ettiler.

QB dökümü: Stroud, Yılın Hücum Oyuncusu ödülünün neden favorisi olduğunu gösterdi. Houston'ın ilk sürüşünün ilk oyunu, Stroud'un 75 yarda golü için Nico Collins'e 59 yarda pasıydı. 4.000 yardı geçerek NFL tarihinde bu dönüm noktasına ulaşan beşinci çaylak oldu.

Teksaslılar oyununu iki kelimeyle tanımlayın: Nico Collins. Teksaslılar hayır. 2, 3 ve 4'ün alıcıları yoktu ve pas oyununu yürütmek için Collins'e ihtiyaç vardı. 195 yarda boyunca dokuz yakalama (Houston'da toplam 264) ve bir tank avcısı ile bitirdi. Collins, Teksas tarihindeki bir oyunu (74) en yüksek karşılama yarda yüzdesiyle bitirdi (en az 200 pasla).

Ana oyun: Colts, maçın bitimine 1:06 kala Texans'ın 15'inden dördüncü ve 1'le karşılaştı. Gardner Minshew, daha önce topuk ve ayak bileği sorunları nedeniyle kenara çekilen Jonathan Taylor'a geri koşmak yerine Tyler Goodson'a geri koşmaya başladı. — DJ Bien-Aime


Indianapolis Tayları

Geçen sezonun yeniden başlatılmasında Colts, 2024'te başka bir adıma doğru ilerlediklerini bilerek bu oyundan uzaklaştı.

18. haftada anlamlı bir maç oynuyorlardı ve bu, dört galibiyetle geçen sezondan bu yana ne kadar ilerledikleri hakkında çok az şey söylüyordu. Ancak Cumartesi gecesi ortaya çıkan şey, hâlâ yapacak çok işleri olduğuydu. İkincildeki derinlik eksikliği ortaya çıkar. Geniş alıcılar ve dar uçlar daha az etkiye sahipti ve mücadelede daha kötüydü.

Ancak Colts ve Stechen, hayal kırıklığı yaratan bir mağlubiyetten sonra bile dikkate alınması gereken bir takım olmalı.

Oyun planındaki en büyük boşluk: Colts savunma açısından bazı potansiyel yanlış hesaplamalar yaptı. Blitz savunma koordinatörü Gus Bradley'nin dördüncü çeyrekte güvenlik/defans oyuncusu Ronnie Harrison Jr.'a zamanında yaptığı çağrı gibi, işleri karıştırmak için çok uzun süre beklediler. Strat cebinde rahat olsa da güvenlikle ilgili sorunlar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Büyük oyun: Stroud, Teksaslıların hücumdan sonraki ilk oyununda Collins'e 75 yardalık bir gol atarak Colts'un ikinci oyunda derinlik sorunlarını ortaya çıkardı. Sakatlıklarla ilgili personel değişiklikleri derinliği aşındırdı ve çaylak köşe oyuncusu için defans yardımının olmayışı JuJu Friends derin topta (oyunun derinliklerinde sıralanan iki güvenlik) birisinin korumayı attığını öne sürdü.

Göz kamaştıran Yeni Nesil İstatistikler: Colts, temastan önce 227 yardadan 167'sini üretti ve hücum başına ortalama 4,5 yarda önce temasa geçti. Bu prodüksiyon, bu sezon hücum başına ortalama 1,6 yardaya izin veren Houston savunmasına karşı geldi; bu, NFL'deki en iyi nottu. Taylor, 188 yarda ile kariyerinin en yüksek ikinci hücum oyununu oynadı. — Stephen Holder

READ  Hücresel kesintiler DMV müşterilerini ve kullanıcıların acil durum aramalarını nasıl yapabileceğini etkiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir