California Tahmini: Sonraki iki atmosferik nehir şiddetli yağmur getirecek

Tahminciler Kaliforniya sakinlerini, Salı ve Perşembe arasındaki istikrarsız hava koşullarının, başka bir atmosferik nehrin Batı Kıyısı'ndan yukarıya doğru hareket etmesiyle birlikte sel, kuvvetli rüzgarlar ve dağlarda kar getirebileceği konusunda uyardı. Gelecek haftanın başında yeni bir fırtına bölgeyi tehdit edecek.

Ulusal Hava Durumu Servisi'nin San Francisco Körfez Bölgesi ofisindeki tahminciler Salı sabahı “Bugünü, Çarşamba günü gelecek güçlü ve fırtınalı rüzgarlarla birlikte yaygın ve zarar verici yağışlara hazırlanmak için kullanın” diye yazdılar.

Tahminciler, aşırı fırtına akışının yolların kapanmasına yol açması ve şiddetli yağmurun kentsel alanlar, yollar, dereler ve yanık izleri boyunca yerel ani su baskınları yaratabileceği, sel endişelerinin yaygınlaşacağını söyledi.

Fırtınanın hafif bir atmosferik nehir olacağı ve “gemi fırtınası” kadar güçlü olmayacağı tahmin ediliyor. Son birkaç gündür sosyal medyada viral oluyor. Tahmin, bölgede yaygın su baskınlarına ve tarihi miktarda kar yağışına yol açan geçen kış tekrarlanan fırtınalar kadar şiddetli değil.

Hafta ortasındaki bu fırtınanın ani su baskını ve yoğun dağ karı üretme potansiyeli olmasına rağmen, hızla hareket ederek herhangi bir yerdeki yağış miktarını azaltması bekleniyor.

Kuzey ve orta Kaliforniya'nın bazı kısımlarında 1 ft veya daha fazla kar bekleniyor. Çarşamba sabahından perşembeye kadar Sierra Nevada'da yoğun kar yağışı var.

  • Salı: Kuzeybatı Pasifik'te hafif yağmur görülecek.

  • Çarşamba: Kaliforniya'ya daha güçlü nem giriyor ve Çarşamba öğleden sonra kuzey Körfez Bölgesi ile Sacramento bölgesine şiddetli yağmur yağdırıyor, ardından akşam ve gece boyunca güneye hareket ediyor.

Salı sabahı Hava Tahmin Merkezi'ndeki tahminciler, başka bir güçlü hava sistemi ve “önemli atmosferik nehir olayının” bu hafta sonu ve gelecek haftanın başlarında Kaliforniya'yı etkilemesinin “büyük olasılıkla” olduğunu söyledi.

READ  Sean Hannity: Letitia James tehlikeli bir emsal oluşturdu

Pek çok olası sonuca rağmen, Pazar gününden Pazartesi gününe kadar gelen atmosferik nehir, bu haftaki etkinlikten daha yüksek alçakta yağmur ve dağ karı üretme potansiyeline sahip.

Kıyı boyunca fırtına sistemi durursa yağmur ve karın devam edeceği kötü bir durum ortaya çıkacak. Los Angeles'taki tahminciler Salı sabahı, durumun sel ve yoğun dağ kar riskini artıracağı konusunda uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir