Büyük teknoloji kazançları ve Fed toplantısı sonucu: Hisse senedi vadeli işlemleri canlı duyurular öncesinde çok az değişti

Yatırımcılar, 22 Ocak 2024'te New York City'de öğleden sonra alım satım sırasında New York Menkul Kıymetler Borsası'nda çalışıyor. Hem Dow Jones hem de S&P'nin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması ve hisse senetlerinin yükselmeye devam etmesiyle Dow Jones endeksi ilk kez 38.000 puanın üzerinde kapandı.

Michael M. Santiago | Getty Images Haberleri | İyi resimler

Wall Street'in birkaç büyük teknoloji kazanç raporuna ve Federal Reserve'ün faiz politikası kararına bakması nedeniyle ABD hisse senedi vadeli işlemleri Pazartesi günü pek değişmedi.

vadeli işlemler Dow Jones sanayi ortalaması 27 puan veya %0,1 düştü. S&P 500 Ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri Biraz daha yüksek.

Üç ana ortalamanın tümü, geçen hafta cesaret verici ekonomik verilerin ardından yükseldi. Dördüncü çeyrekte ekonomik büyüme beklenenden daha güçlü olurken, yıllık bazda çekirdek enflasyonun ekonomistlerin beklediğinden daha düşük olması fiyat artışlarındaki yavaşlamaya işaret etti. Ancak Intel ve Tesla gibi önemli şirketlerin kazanç cephesinde hayal kırıklığına uğramasının ardından piyasanın kazanımları önceki haftaki ralliye kıyasla büyük ölçüde sessiz kaldı.

S&P 500'ün bu haftaki kazanç raporundaki %19'luk artış, kazanç sezonunun en yoğun haftasına işaret ediyor. Mega Kabin Teknik İsimleri Microsoft, Elma, Meta, Amazon Ve edebiyat Bu yılki ralliye liderlik eden büyük teknoloji şirketlerinden oluşan çekirdek grubun bir parçası olan şirket, sonuçlarını yayınlayacak. Yatırımcılar ayrıca üç aylık kazançlarını bildiren çeşitli Dow bileşenlerini de takip edecekler Boeing'in Ve Merck.

Bu arada Federal Açık Piyasa Komitesi iki günlük politika toplantısına Salı günü başlıyor. Yatırımcılar merkez bankasının faiz oranlarını sabit tutacağından emin. Fed fon vadeli işlem piyasasındaki traderlar, merkez bankasının gelecek toplantıda faiz indirimi yapmama ihtimalini neredeyse %97 olarak belirledi. CME Grubu.

READ  Caitlin Clark, Iowa'daki son yılından vazgeçebilmek için WNBA draftına katılmak zorunda

Carson Group küresel makro stratejisti Sonu Varghese şunları söyledi: “Merkez bankasının sıcak bir ekonominin enflasyonu körüklemesi konusunda endişelenmesine gerek yok çünkü aslında bizim sabırsızlıkla beklediğimiz şey bu. Ekonomi trendin üzerinde seyrediyor ve enflasyon ise şu anda yüksek seyrediyor.” Düşüyor. Temel olarak, portföy tahsisi açısından aşırı kilolu hisse senetleriyiz.”

Elbette, Fed bu yılın sonlarında faiz oranlarını düşürebilir ve bu da “bir miktar sermaye değerlenmesine yol açabilir, [it will] Belki piyasanın beklediği kadar değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir