Bulls'un Onur Ringi töreni çirkinleşiyor, taraftarlar Jerry Cross'u dul eşinin önünde yuhalıyor

Michael Jordan, Scottie Pippen, Dennis Rodman ve daha fazlasının yer aldığı Chicago Bulls Ring of Honor töreni herkes için eğlenceli bir zaman gibi görünüyor. Bunun yerine çirkinleşti.

Jordan, Pippen ve Rodman'dan hiçbiri Cuma günü Bulls'un ilk Ring of Honor sınıfı onuruna yapılan devre arası törenine katılmadı ve hepsi de olayı anmak için video adresleri gönderdi. Jordan'ın videosu Bunu duygusal olarak tanımlayamayız.

Diğer ödüller arasında Bill Jackson, Tony Kukoc, Artis Gilmore, Tex Winter, Chet Walker, 1995-96 takımının tamamı, Jerry Sloan, Bob Love, Dick Klein ve Jerry Krause yer alıyor.

Törenin skandal alanına girmesine neden olan da bu soyadıydı.

Hafifçe söylemek gerekirse, 1985'ten 2003'e kadar Bulls'un genel menajeri olan Krause, Chicago taraftarları arasında popüler değildi. Jordan'ın onu küçümsemesi meşhurdu ve Jackson'ın 1998'de ayrılmasından dolayı geniş çapta suçlandı ve bu da takımın hanedanının çöküşüne yol açtı. Krause 2017'de öldü ve bu yüzden takımın mirası ESPN'in “The Last Dance” programında yeniden ele alındığında kendini savunamadı. Bunun yerine belgeselin tamamı herkesin Krause'a saldırması için bir fırsat haline geldi.

Dolayısıyla Bulls taraftarlarının Krause'nin adı açıklandığında yüksek sesle alay etmeleri büyük bir sürpriz olmamalıydı. Ancak daha da şaşırtıcıydı çünkü United Center kalabalığından bazıları Krause'nin dul eşi Thelma ile birlikte bağırmak için oradaydı.

Thelma Krause, merhum kocasının yuhalanmasını pek hoş karşılamadı.

Gördüğünüz gibi İşte onun tepkisine daha yakından bir bakış.

Bulls'un renk yorumcusu Stacey King, 1989'dan 1994'e kadar Jordan'la ve Cross'la Bulls'ta oynayan taraftarların, kocasının spor takımlarına yaptıklarını düşündükleri için yaşlı bir kadına bağırmalarından rahatsızdı.

Ve üçüncü çeyreğe taraftarları ağlatarak başladı:

Kralın tepkisi:

“Şu an biraz üzgünüm… Harika bir tören yaptık, efsaneleri geri getirdik ve size söylüyorum, Chicago bir spor şehridir. Bugün Kerry Krause'nin adı anıldığında ve halkta gördüklerimiz , Jerry Krause ve dul eşi, bu onuru onun adına kabul ettiler.Hayatımda gördüğüm en kötü şey, o kız için o kadar üzüldüm ki onu gözyaşlarına boğdum.

“Bu arenada ona hakaret eden utanmalı. Chicago değil, New York, Philly. Chicago öyle değil. Biz bununla tanınmıyoruz. Jerry Krause'u sevseniz de sevmeseniz de o adam. Altı şampiyonluk getirdi.” burada. basket atamadı, ribaund alamadı. ama bu arenada altı şampiyonluk koydu. birçok takımda sadece bir tane var. gerçekten klas değil. insanlardan hayal kırıklığına uğradım. bu üzücü bir şey. “

Ne yazık ki Chicago'nun artık böyle bir itibar kazanması muhtemel görünüyor.

READ  Biden yönetimi, elektrikli araçları artırmak için ABD otomobil emisyon sınırlarının daha sıkı hale getirileceğini duyurdu

Açıkçası tüm Bulls taraftarları Krause'u yuhalamıyor ve Krause'a yönelik bazı eleştirilerin de yapılması garantilenmiyor. Ancak adamın Onur Yüzüğü töreni bunun yapılacağı yer değil, özellikle de kendisi değil de dul eşi söz konusu olduğunda. Krause'un iki oyuncuyu (Pippen, Kukoc) draft ettiğini, başka bir oyuncuyu (Rodman) takas ettiğini ve iki koçu (Jackson, Winter) kiraladığını hatırlamakta fayda var.

Eğer Bulls taraftarları takımlarının son 25 yılda izlediği yoldan gerçekten şikayet etmek istiyorsa, takımın sahibi Jerry Reinsdorf oradaydı.

Reinsdorf'un oğlu Bulls başkanı Michael Reinsdorf şakayı eleştirmedi. Tören sonrası açıklamaAncak Golden State Warriors başantrenörü Steve Kerr, Cross yönetimindeki Bulls oyuncusu ve Bulls'un Cuma günkü rakibi. Çok sert sözleri vardı:

“Bu utanç verici. Kesinlikle utanç verici. Buna inanamıyorum. Thelma ve Cross ailesi adına yıkıldım. Ne düşünüyor olabiliriz? Buna inanamıyorum hayranlar, sesi duyduğunuzda, orada olmadığını anlamak için. Herkes iyi mi? O kadar korkmuş hayranlar ki, kim olduklarını biliyorlar.

“Ne yapıyoruz? İnsanlar Jerry'yi sevse de sevmese de, devam kararına katılmasalar da, biz bu takımı kutlamak için buradayız. Jerry bu takımı kurarken harika bir iş çıkardı. Bu gece ve dün gece her şey harikaydı. Ve takımın şehirle paylaştığı sevgi ve taraftarlar beni çok hayal kırıklığına uğrattı. Bunu özellikle söylemek istiyorum çünkü eminim ki çığlık atmayan çok sayıda taraftar vardır. Yazıklar olsun sana.”

Bulls yıldızı DeMar DeRozan da durumu eleştirdi ve bunun Krause'nin ailesini dinlemek zorunda kaldığını söyledi. Chicago Tribune'den Julia Poe:

“Huzur içinde yat, Bulls'un elde ettiği başarıda önemli bir rol oynadı ve şimdiye kadarki en büyük takımlardan birini kurdu. Ona güvenmek lazım. Adamın takdir edilmesi gereken ailesi ve arkadaşları vardı. Ve hiçbir şekilde hakaret edilmedi. yuhalama ya da buna benzer bir şeyle.

“Aileleri buna katlanmak zorundaydı. Onun yarattığı şeyi asla elinizden alamazsınız. Jerry olmasaydı Chicago Bulls'un tarihi olmazdı. Basketbol var olduğu sürece ona itibar etmelisiniz.

Bulls, Warriors'a 140-131 yenildi.

READ  SpaceX, kötü hava koşulları nedeniyle Crew-8 astronotunun NASA için fırlatılışını 2 Mart'a erteledi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir