Bugün Borsa: Canlı Güncellemeler

4 dakika önce

Wedbush, Microsoft'un fiyat hedefini yükseltti, 'iPhone anı'nın yapay zeka ile geleceğini düşünüyor

Wedbush analisti Dan Ives'e göre Microsoft, Co-Pilot gibi yapay zeka programlarından para kazanma planlarını açıklamaya başladığında bir “iPhone anına” yaklaşıyor.

“MSFT kurulu tabanının %60'ından fazlasının önümüzdeki 3 yıl içerisinde bu yapay zeka sürecine dahil olmasını bekliyoruz. Redmond için 25 Mali Yılı, fiyatlandırma, beta müşteriler ve kullanım senaryolarının önümüzdeki 3 yıl içinde kullanıma sunulmasıyla yapay zeka geliştirmede gerçek bir penetrasyon yılı olacak. 6 ay” dedi Çarşamba akşamı müşterilere gönderilen bir notta. Ives notta şöyle dedi.

Wedbush, Microsoft fiyat hedefini hisse başına 425 dolardan 450 dolara çıkardı. Yeni hedef, hisselerin Çarşamba günü kapandığı noktanın yaklaşık %20 üzerinde.

Microsoft'un hisseleri Perşembe günü biraz yükseldi.

-Jesse Pound

26 dakika önce

Hisseler biraz yüksek açıldı

Hisse senetleri 2023'ün ikinci ve son işlem seansına başlarken yükseliş kaydetti.

Dow Jones Endüstriyel Ortalaması 35 puan veya %0,1 artış gösterdi. S&P 500 yaklaşık %0,2, Nasdaq Composite ise %0,3 kazandı.

-Samantha Subin

Bir saat önce

İşsizlik başvuruları geçen hafta beklenenden fazla arttı

İşsizlik yardımlarına ilişkin ilk başvurular geçen hafta arttı ve son trendlerle uyumlu olsa da Wall Street tahminlerinin biraz üzerinde gerçekleşti.

23 Aralık'ta sona eren haftada işsizlik başvuruları önceki döneme göre 12.000 artışla 218.000'e ulaştı ve Dow Jones'un 215.000 tahmininin biraz üzerinde gerçekleşti. Çalışma Bakanlığı şunları söyledi Perşembe. Taleplerin dört haftalık hareketli ortalaması 212.000'e düştü.

Devam eden sürekli başvurular, FactSet'in 1,864 milyon tahmininin gerisinde, haftada 14.000 artışla 1,875 milyona yükseldi.

-Jeff Cox

Bir saat önce

Zilden önce en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: JD, The New York Times ve daha fazlası

Piyasa öncesi ticarette en çok hareket eden hisse senetleri şunlardır:

  • JD.com — Çinli e-ticaret devinin hisseleri ABD'deki piyasa öncesi işlemlerde %3'ten fazla arttı. Bloomberg Haberleri bildirdi Şirket çarşamba gecesi üst düzey çalışanlarının maaşlarına zam yapmayı planlıyor.
  • The New York Times Company – Medya şirketinin Çarşamba günü Microsoft ve ChatGBT yapımcısı OpenAI'ye karşı dava açmasının ardından hisseler Perşembe günü %1,3 arttı.
  • Iovance Biotherapeutics – Biyoteknoloji şirketinin hisseleri Perşembe sabahı erken saatlerde yapılan işlemlerde %3,3 arttı. FDA'nın Iovance'ın küçük hücreli dışı akciğer kanseri için LN-145 denemesini durdurmasının ardından hisse senedi Çarşamba günü yaklaşık %19 düştü.
READ  Malachi Flynn, Pistons'a yenilerek 50 sayı atarak serinin yedek sayı rekorunu kırdı

Hareketli hisse senetlerinin tam listesini buradan okuyun.

-Lisa Kailai Hahn

5 saat önce

Avrupa hisseleri pek değişmedi

Pan-Avrupa Stoxx 600 endeksi kapanış sonrası işlemlerde yatay çizgide seyrederken, sağlık sektörü hisseleri %0,4 oranında değer kazanırken, petrol ve doğal gaz stokları %0,6 düştü.

Continental Blue Chip Endeksi en son 478,66 civarında işlem gördü; bu, endeksin Kasım 2021'deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 483,44'ün pek de altında değildi.

-Elliott Smith

15 saat önce

Russell 2000 üçüncü en büyük 2 aylık kazancını kaydetmeye hazırlanıyor

Russell 2000 iki işlem ayındaki üçüncü büyük kazancına doğru ilerliyor.

Küçük ölçekli endeks, Kasım ve Aralık aylarını %24,3 yükselişle tamamlamaya hazırlanıyor.

Bu, tarihinin üçüncü en büyük iki aylık ilerlemesi olacak Bilgi Bespoke Investment Group tarafından analiz edilmiştir. Daha önce endeks Kasım ve Aralık 2020'de %28,4, Mart ve Nisan 2009'da ise %25,3 artış göstermişti.

Aralık ayının son iki işlem gününde yaşanacak bir geri çekilme, iki aylık yükselişi dördüncü sıraya taşıyabilir. Endeks Ekim ve Kasım 1982 arasında %24,2 arttı.

Tabloya göz atın…

Kasım ve Aralık aylarında Russell 2000

15 saat önce

Hisse senetleri hafta, ay, çeyrek ve yılı kazanarak ilerliyor

Cuma, işlem haftasının, ayının, çeyreğinin ve yılının sonudur. Her bakımdan hisse senetleri kazanç yolunda.

Sadece iki işlem günü kala, şu durumdalar:

  • Hafta boyunca: Dow ve Nasdaq kompoziti %0,7 oranında değer kazanırken, S&P 500 %0,5 arttı. Üçü de dokuzuncu olumlu haftalarına hızla devam ediyor.
  • Ayda: Dow ve S&P 500 %4'ten fazla, Nasdaq ise %6'dan fazla arttı. Bu üçü için de üst üste ikinci kazanan ay olacak.
  • Üç ayda bir: Dow ve S&P 500 sırasıyla %12 ve %11'den fazla artış gösterdi. Nasdaq %14'ten fazla artış gösterdi. Üçü de önceki çeyrekte zarar bildirdi.
  • Yıl boyunca: Dow ve S&P 500 sırasıyla %13 ve %24'ten fazla yükseldi. Nasdaq %44'ün üzerinde yükselişle 2003'ten bu yana en iyi yılına doğru ilerliyor. Üçü de 2022'yi mağlubiyetle tamamladığından bu, genel anlamda bir toparlanma olduğunu gösteriyor.
READ  Lakers, D'de gerilimi artırdı ve Knicks'in dokuz maçlık galibiyet serisini sonlandırdı

-Alex Haring

15 saat önce

Hisse senedi vadeli işlemleri çok az değişti

Dow, S&P 500 ve Nasdaq 100'e bağlı vadeli işlemler saat 18.00'den kısa süre sonra yatay bir seyir izledi.

-Alex Haring

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir