Bugün Borsa: Canlı Güncellemeler

Yatırımcılar 7 Aralık 2023'te New York Borsası'nda çalışıyor.

Brendan McDermidt | Reuters

Dow Jones Endüstriyel Ortalaması Perşembe günü yatırımcıların yıl başındaki düşüşlerden toparlanmalarıyla yükselişle işlem gördü.

30 hisselik 180 puan veya %0,5 artış göstererek önceki güne göre yaklaşık 300 puanlık kayıplarını telafi etti. S&P 500 %0,2 artış. Teknoloji yoğun Nasdaq KompozitÖte yandan çoğunlukla değişmeden kaldı.

Mega cap teknoloji hisseleri gibi Elma Yatırımcılar, şişirilmiş tahminler ve Fed'in faiz indirimine ne zaman başlayacağı konusundaki belirsizlik nedeniyle piyasaların kendine aşırı güven duymasından endişe ediyor.

Apple hisseleri bu hafta %5'ten fazla düşüş yaşadı. Teknoloji devinin hisseleri, Barclays'in ismi düşürmesinden iki gün sonra Piper Sandler'ın notunu düşürmesinin ardından Perşembe günü %1,4 düştü.

Wall Street'in son performansı, piyasanın 2023'teki sonuyla tam bir tezat oluşturuyor. S&P 500 geçen yıl %24'ten fazla artış kaydederken, 2004'ten bu yana en iyi haftalık kazancını yaşadı.

Ancak Citi Global Wealth'in baş yatırım stratejisti Steven Whiting, mevcut geri çekilmenin piyasa üzerinde uzun vadeli pek fazla etkisi olacağına inanmıyor.

CNBC'ye verdiği demeçte, “Bunlardan herhangi biri sürse bile, son birkaç güne çok önemli gözüyle bakmam” dedi. “Bu gerçekten istatistiksel bir yazı tura atışı.”

Aslında Whiting, S&P 500'ün yılı buradan %6 artışla 5.000 seviyesinde bitirebileceğine inanıyor.

READ  NCAA Turnuvası 2024 sıralaması: Kanıtlanmış simülasyon, şaşırtıcı üzüntüleri, Mart Çılgınlığı seçimlerini ve uyuyanları tahmin ediyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir