Bölge Savcısı Bragg'ın Times Meydanı NYPD Memurlarıyla Mücadelesinin Yeni Vücut Kamerası Görüntüleri – NBC New York Tarafından Yayınlandı

Bilinmesi gereken

  • Manhattan Bölge Savcısı, Times Meydanı'nda NYPD memurlarının dahil olduğu bir kavganın yeni vücut kamerası videosunu yayınladı ve bu, savcıların yakın dövüşü yönetmesi konusunda öfkeye yol açtı.
  • Olayla ilgili olarak şu ana kadar en az yarım düzine kişi tutuklandı; Çoğunun kefaletle serbest bırakılması polis yetkilileri ve valilik arasında öfkeye yol açtı.
  • Polis kimliği belirlenemeyen iki şüpheliyi daha arıyor; Manhattan Savcısı Alvin Bragg, davada ağır suç ve diğer suçlamalarla suçlanan 7 kişi arasında kendilerinin de yer aldığını açıkladı.

Manhattan bölge savcısı, Times Meydanı'nda NYPD memurlarının dahil olduğu bir kavganın yeni vücut kamerası videosunu yayınladı ve savcıların davayı ele alma şekli konusunda öfkeye yol açtı.

Olaya karışan memurun vücut kamerasından bir tanesi de dahil olmak üzere birçok yeni kamera açısı Perşembe akşamı Bölge Savcısı Alvin Brock tarafından yayınlandı. Olayın videoları, adamlardan birinin polis tarafından ilk kez durdurulması hakkında soru işaretleri uyandırabilir.

Videolarda 42 yaşında bir grup erkeğin kaldırımda toplandığı görülüyorbilinmiyor Sokak, geniş kaldırımın küçük bir bölümünü kapatıyor. Adamlardan bazıları ayrılmaya isteksiz görünüyordu, ancak ayrılmaya başladıktan kısa bir süre sonra grup, görünüşe göre yakındaki memurları hedef alan İspanyolca saldırgan bir şarkı söylemeye başladı.

Manhattan Bölge Savcısı Alvin Bragg Perşembe günü yaptığı açıklamada, geçen ay Times Meydanı'nda polis memurlarına düzenlenen saldırıyla ilgili olarak yedi kişinin ağır suçlar ve diğer suçlamalarla suçlandığını duyurdu.

İki polis gruba yaklaşıyor ve onlara dağılmalarını, 41'e inmelerini söylüyor.St. Sokak. Polisin vücut kamerasından alınan videoda, memurların Yohenri Brito'ya (sarı bir ceket giyen ve bebek arabasını iterken görülen) ona eşlik etmesini söylediği görülüyor. Yavaş yavaş hareket etmeye başladığında, görünüşe göre İspanyolca olarak “Çirkin bir kutuya benziyor” diye bağırıyor.

READ  Tesla satışları büyük fiyat indirimlerinin ardından toparlandı

Yorumun kimi hedeflediği belli değil, ancak bir polis memuru hemen Brito'yu aramak için bir binaya doğru itti. Brito sahip olduğu bebek arabasından şikayet etmeye başladı. Kısa süre sonra kaçmaya çalışması yetkililerle kavgaya yol açar.

Diğer videolar olayın farklı açılarını gösteriyor. Bu açılardan birinde, bir grubun daha sonra bir araya gelerek iki polis memurunu yakalayıp tekmelediği görülüyordu.

Videonun yayınlanması, Bragg'ın, Belediye Başkanı Eric Adams ve polisin olayla ilgili olarak beşi zaten tutuklanmış ve suçlanmış olan yedi kişinin suçlandığını duyurmasından saatler sonra geldi. Brito hâlâ kefaletle serbest bırakılan tek şüpheli olmaya devam ediyor.

Gazetecilere verdiği demeçte, saat 14:00'teki etkinliğe katılan Adams'ın Prag'ın temkinli yaklaşımını desteklediğini söyledi.

Polis, olaya karışan herkesin kimliğini belirlemek amacıyla yaklaşık iki haftadır videoları ve diğer kanıtları inceliyor. Bragg, aralarında memurları tekmelediği iddia edilen şüpheli Darwin Gomez-Esquiel'in de bulunduğu bazı kişilerin iddia edilen eylemlerini gösterdi.

Videoda beyazlar giydiği görülen Yorman Revefron da saldırıyla suçlandı.

Bragg bir basın toplantısında “İddia edilen davranış, iki polis memurunun yakalanıp yere atılmasıydı.” dedi.

Başka bir şüpheli olan Kelvin Arocha'nın ise polis telsizini tekmelediği videoda görüldü. O zamandan beri başkalarına yardım etmekle suçlanıyor. Wilson Juarez, Brito'nun kaçmasına yardım etmek için gri ceketini kullanmakla suçlanıyor; Suçlamaları saldırıdan delilleri tahrif etmeye düşürüldü.

Başka bir sanık saldırıya uğramakla suçlanıyor, ancak soruşturmaya aşina olan bir kolluk kuvveti kaynağı onun videolarda görünmediğini bile söyledi.

İsimleri henüz açıklanmayan iki kişi hakkında dava açıldı.

Savcılık ofisi bu hafta, tutuklanan altı şüpheliden beşi için kefalet istememe kararı üzerine baskının artması üzerine davayı büyük jüriye sundu. Üst düzey polis memurları ve sendikanın yanı sıra valilik, NYPD memurlarına saldıran kişilerin mahkeme tarihinden daha acil sonuçlarla karşı karşıya kalması gerektiğini savundu.

READ  NBA All-Star Hafta Sonu: Steph Curry, Sabrina Ionescu'yu Yenerek Basketbolun En İyi Üç Sayı Atıcısını Kazandı

Bragg ise, bir grubun 42. Cadde'deki bir barınak önünde iki polis memurunun üzerine doğru indiği bulanık güvenlik kamerası görüntülerinde görülen erkeklerin kimlikleri konusunda yaygın bir kafa karışıklığı olduğunu söyledi. Sorunlara yardımcı olmamak: Federal ve yerel yetkililer arasındaki iletişim sorunları.

Bu haftanın başlarında ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza yetkilileri, Times Meydanı davasıyla bağlantılı olarak Arizona'da dört kişiyi gözaltına aldıklarını duyurdu. New York'taki kolluk kuvvetleri, gözaltına alınan kişilerin davayla hiçbir ilgisinin olmadığı konusunda ısrar etti (Bragg daha sonra yaptığı açıklamada, bu kişilerin Times Meydanı ile bağlantılı olmadığını söyledi).

Ocak. Polis, 27'sinde meydana gelen olayla ilgili olarak bu iki kişiyi aradıklarını söyledi.

Buraya nasıl geldik

Polis, Ocak ayındaki ayaklanmalara 13 kadar kişinin karışmış olabileceğine inanıyor. Yedi kişiye kadar suçlanan kişiyle ilgili iddianamenin ayrıntıları Perşembe günü hemen açıklanmadı. Ancak Bragg, ofisinin yasayı ihlal eden ve saldırıya katılan tüm kişilerin rollerini tespit ettiğinden emin olduğunu söyledi.

Bragg Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Bu saldırı beni incitti ve kızdırdı” dedi. “Hepimiz bizi Amerika'nın en güvenli büyük şehri olarak tutmak için her gün NYPD üyelerine güveniyoruz.”

Bazı eleştirmenler Vali Kathy Hochul'a Bragg'ı görevden alıp diğer beş kişiyi serbest bırakması çağrısında bulunacak kadar ileri gitti.

Bragg'in ofisi, olaya karışanları hapse atmak istemediğini söylediği bir basın toplantısı düzenleyene kadar günlerce bu konu hakkında ağzını sıkı tuttu.

Çarşamba günü NYPD, davada aradıklarını söylediği iki adamın daha fotoğraflarını yayınladı. Yetkililere göre, bir kişinin polise birkaç kez tekme attığı, diğerinin ise polise tekme atıp düştüğü görüldü.

Manhattan Bölge Savcısı, polis memurlarına yönelik saldırılara tolerans gösterilmeyeceğini açıkça belirtmek için bir basın toplantısı düzenleyerek muhabirlerin günün erken saatlerindeki sorularını saptırdı. News 4'ten Melissa Russo bildiriyor.

Saldırıdan sonra kamuoyuna açıklanan videoları 10 gün inceledikten sonra beraat eden iki sanığın davasında, soruşturmayı bilen bir kolluk kuvveti kaynağı, videoda kendilerinin yetkililerle herhangi bir temas kurduklarını göstermediğini söyledi.

READ  Malachi Flynn, Pistons'a yenilerek 50 sayı atarak serinin yedek sayı rekorunu kırdı

Hochul, “Doğru kişinin ellerinde olduğundan emin olmak istediler, ancak bu insanları soruşturma devam ederken yakalayabilirsiniz” dedi. “Onların dışarı çıkmasına izin vermiyorsun.”

PBA Başkanı Patrick Hendry, “Bu insanlar Manhattan mahkemesine çıkmazsa bu suçlamaların hiçbir anlamı yok” dedi. “Bazıları bu noktada binlerce kilometre uzakta olabilir. New York şehri polis memurları borcunu ödemeyenleri tutuklayacak ama bizim buna ihtiyacımız yok. Hapishanede olmaları gerekiyor. Onlar hapse girene kadar buna adalet diyemeyiz. Herkes parmaklıklar ardında.”

Şüphelilerin Mart ayı başlarında mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir