Boeing 737 uçuş sırasında dış panelini kaybetti

ABD Haberleri

Yetkililer, bir Boeing 737-800 uçağının Cuma günü uçuş sırasında dış panelini kaybettiğini söyledi; bu, üreticinin uçağındaki son sorunun ancak Oregon havaalanına indiğinde keşfedildiğini söyledi.

Havaalanı yetkilileri, United Airlines Flight 433'ün yerel saatle 10.20'de San Francisco'dan havalandığını ve 70 dakika sonra Rogue Valley Uluslararası-Medford Havaalanı'na güvenli bir şekilde indiğini söyledi. Uçuş verileri.

İnişten sonra Boeing 737-800'ün eksik paneli keşfedildi.

Havaalanı müdürü Amber Judd yaptığı açıklamada, uçağın kapıya ulaştığında harici bir ekibin kayıp olduğunu ve pist güvenliği kontrolü yapılırken havaalanındaki operasyonların durdurulduğunu söyledi.

United'a göre, 139 yolcu ve 6 mürettebatın bulunduğu uçuşta herhangi bir sorun yaşanmadı ve herhangi bir acil durum bildirilmedi.

Havaalanı personeli, eksik paneli bulmak için havaalanı tesislerinde arama yaptı ancak bulamadı.

“Havaalanında herhangi bir enkaz olmadığının tespit edilmesinin ardından MFR'deki normal operasyonlar birkaç dakika sonra yeniden başladı” dedi.

United Airlines, 25 yaşındaki uçağın “kapsamlı bir incelemesini” planladığını ve “hizmete dönmeden önce gerekli tüm onarımları yapacağını” söyledi.

Havayolu, “Bu hasarın nasıl oluştuğunu daha iyi anlamak için bir soruşturma yürüteceğiz” diye ekledi.

Bir sözcü, Federal Havacılık İdaresi'nin de olayı araştıracağını söyledi.

Boeing, The Post ile iletişime geçtiğinde yorum yapmaktan kaçındı.

United Airlines'a ait bir uçuş
United Airlines uçuşunda herhangi bir sorun yaşanmadı.

Korkunç kaza, son iki hafta içinde Boeing uçağının karıştığı yedinci olaya işaret ediyor.

Perşembe günü bir American Airlines uçağı, Boeing uçağındaki “olası mekanik sorun” nedeniyle Çarşamba gecesi Los Angeles Uluslararası Havalimanı'na acil iniş yaptı.

Pazartesi günü United Airlines'ın Sidney'den San Francisco'ya giden uçağı, yakıt sızıntısı nedeniyle uçuş ortasında geri dönmek zorunda kaldı. Boeing 777-300, 167 yolcu ve 16 mürettebatla Sidney'e güvenli bir şekilde indi.

Birkaç saat önce bir Boeing 787 Dreamliner, Sidney'den Yeni Zelanda'nın Auckland kentine giderken teknik bir sorunla karşılaştı ve 50 yolcunun yaralanmasıyla sonuçlandı.

READ  Ravens AFC Şampiyonluk Maçına ilerlerken Lamar Jackson ikinci yarıda Teksaslılardan kaçtı

United Airlines'ın San Francisco'dan Japonya'ya giden uçağı yönlendirildi 7 Mart'ta Los Angeles Uluslararası Havaalanı'nda bir Boeing 777-20'nin lastiği kalkıştan sonra düştü ve yerdeki otoparktaki araçlara zarar verdi.

Boeing Salı günü çalışanlarına gönderdiği bir notta, kalite sorunlarını en aza indirmek için her 737 çalışma alanı için haftalık uyumluluk kontrolleri ve ek ekipman denetimleri uyguladığını söyledi.


https://nypost.com/2024/03/15/us-news/boeing-737-loses-external-panel-mid-flight/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşılacak URL'yi kopyalayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir