Biden'ın Japonya için Devlet Yemeği: Menü, California roll riff'iyle başlıyor

Japonya Başbakanı Fumio Kishida'nın Washington ziyareti, ülkesinin ABD ile bağlarının en ünlü (ve Instagram'da en çok paylaşılan) temsili olan pembe tonlarda zirveye çıkan kiraz çiçeklerini yakalamak için birkaç hafta geç kalmış olabilir. .

Ancak kendisi ve eşi Yuko Kishida onuruna çarşamba günü düzenlenecek Beyaz Saray devlet yemeğindeki masalarda yine de Amerikan ve Japon kültürel birlikteliğine dair pek çok kanıt ve bol miktarda çiçek görecek.

Salı günü Beyaz Saray, First Lady Jill Biden'ın “anlamlı ve akılda kalıcı” olacağına söz verdiği Çarşamba günkü törende konukları karşılayacak yemek ve süslemelerin önizlemesini yaptı. Biden, her iki ülkeden ipek kelebeklerin altında yemek yiyen misafirlerin alt metni anlaması gerekiyor: “Uluslarımız değişim rüzgârlarına doğru yol alırken, barış ve refah içinde ortak olarak birlikte çalışıyoruz.” dedi.

Biden'ların resmi akşam yemeği tarzı artık iyice yerleşmiş durumda (bu hafta beşinci siyah kravatlı toplantıları): Menüler tipik Amerikan ürünlerini ve ürünlerini sergiliyor, aynı zamanda zarif bir karışım için ziyaret eden konukların mutfağının unsurlarını da içeriyor. Sığır eti önemlidir. (Ve evet, her zaman başkanın on yıllardır süren aşk ilişkisinden keyif aldığı tatlı olan dondurma vardır.)

Çarşamba günkü akşam yemeğinde bu tutumu sergileyen bir yemek, Beyaz Saray'ın yönetici şefi Cristetta Comerford'un söylediğine göre Kaliforniya rulosundan ilham aldığını söylediği bir mezeydi; bu, Japonlar tarafından icat edildiğine inanılan çoğu eyalet suşi lokantasında bulacağınız bir menü öğesi. Golden State'deki şefler. Comerford, “ikonik” rulo hakkında şunları söyledi: “Mutfak açısından bu, iki ülkenin harika bir buluşu. Başlangıç ​​salatası, çıtır karpuz turpu, greyfurt, avokado ve salatalık ile servis edilen evde kurutulmuş somon balığı, tempura ile kızartılmış shiso yaprağı ile vurgulanıyor, Narenciye notaları genellikle suşi süslemek için kullanılır.” Nane bitişik bitki içerir.

READ  U-Conn. Takım Purdue'yu basketbolun gücüyle alt etti

Japon mutfağına göndermeler ana yemekte de devam ediyor; avokado aromalı kaburga etinin üzerine Japon ve Amerikan menülerinde sıkça gördüğünüz bir malzeme ekleniyor: kabarmış shishito biberleri. Kuzugöbeği mantarı ve bakla serpiştirilmiş Fricassee, susamın Asya lezzetini genellikle tatlıda bulunan klasik bir Fransız hazırlığıyla birleştiren ilgi çekici bir sos olan susam yağı sabayon ile servis edilir.

Tatlı, matcha aromalı ganaj sayesinde pembe vişneli dondurmayla servis edilen tuzlu karamelli fıstıklı kektir. Yeşil çay tozu son yıllarda Amerikalı içenler arasında moda haline geldi (Starbucks'tan bir tane isteyin). Pasta şefi Susie Morrison, kirazın, her baharda Tidal Havzamızı çınlayan çiçekleri çağrıştırdığını söylüyor (bunların aslında meyve vermeyen çeşit olduğundan şüpheleniyoruz).

Beyaz Saray, Obama'ların bunu devlet yemeklerine daha da fazla yıldız gücü katmak için başarıyla kullanmasına rağmen, normal mutfak ekibine yardımcı olması için konuk şef davet etme geleneğini terk etmeye karar verdi. “Demir Aşçı” ve Japonya yerlisi Masaharu Morimoto, Beyaz Saray'ın en son bir Japon lidere ev sahipliği yaptığında, Obama'lar dönemin Başbakanı Shinzo Abe'yi ağırladığında bir iyilik yapmıştı.

George W. Bush ve Lyndon B. Johnson China'daki devlet yemek salonundaki akşam yemeğinin dekorunda Japon hayranlar, koi balıkları ve United'dan gelen 1,8 metrelik ortancalar yer alacak. Amerika ve Japonya; hepsi göz kamaştıracak şekilde tasarlandı. Tüm gücümüzle çalıştığımızın bir kanıtı daha: Yemek sonrası eğlencede efsanevi müzisyen Paul Simon yer alacak.

Menüde hiçbir şey yok ama şaraplar – Willamette Vadisi'ndeki Lingua Franca Şarap İmalathanesi'nden bir Chardonnay, Columbia Vadisi'nden Long Shadows Pirouette kırmızısı karışımı ve Willamette'deki Argyle'dan kabarcıklı bir gül – hepsi Pasifik Kuzeybatı bölgesinden geliyor. büyük bir Japon Amerikan nüfusu ile.

Avokado, kırmızı greyfurt, karpuz turpu, salatalık

READ  İran yanlısı isyancıların Irak hava üssüne düzenlediği füze saldırısında ABD askerleri yaralandı.

Kabarcıklar shishito biber yağı

Bakla, kuzugöbeği ve cipollini fricassee

Tuzlu-Karamelli Fıstıklı Kek

Lingua Franca Bunker Hill Chardonnay 2021, Willamette Valley, Oregon

Uzun Gölgeler Pirouette 2019, Columbia Vadisi, Washington

Argyle Vintage Brut Rose 2020, Willamette Valley, Oregon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir