Annesinin ölü bulunmasının ardından Kentucky'deki 5 yaşındaki çocuk için Amber Uyarısı yapıldı

Kentucky'deki emniyet güçleri Pazartesi günü genç bir kadını arıyordu. Polis, kızın cinayet zanlısı olan babasıyla birlikte olduğuna inanıldığını söyledi.

Kehribar Uyarısı Kentucky Eyalet Polisi tarafından yayınlandı 5 yaşındaki Lila Black, babası Byron Black'in, Lila'nın annesi Kelly Black'in ölümüyle bağlantılı olarak aranan bir kaçakla birlikte olabileceğini söyledi. Uyarıda Cuma gününden bu yana Lila veya Byron Black'ten kimsenin haber alamadığı belirtildi. Polis, 42 yaşındaki Byron Black'i “silahlı ve tehlikeli” olarak nitelendirdi.

Polis, Pazar günü yetkililerin Kelly Black'i Princeton, Kentucky'deki bir evde ölü bulduğunu söyledi. Başının arkasına aldığı bariz kurşun yarası nedeniyle öldü.

Yetkililer hemen Byron Black'in tutuklanması için emir çıkardı.

Kentucky Eyalet Polisi, Byron ve Lila Black'in boyası soyulmuş 1996 model Chevrolet Silverado'ya ve Kaliforniya plaka numarası 5J83779'a sahip olabileceğini söyledi. Byron Black'in kahverengi gözleri ve kahverengi saçları vardır ve boyu 1.80'dir. Leela Black, 1,80 boyunda, kahverengi saçlı ve gözlüdür. Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Ulusal Merkezi.

Yetkililer, Lila veya Byron Black hakkında bilgisi olan herkesin (270) 676-3313 numaralı telefondan Kentucky Eyalet Polisini aramasını istiyor.

Amber Uyarıları nedeniyle geçen yıl 149 çocuk kurtarıldı. ABD Adalet Bakanlığı'na göre. Geçen yıl yayınlanan bir USA TODAY araştırması, Amber Uyarılarının o kadar nadir olduğunu ve kullanıldıklarında bile çocukları güvenli bir şekilde evlerine götürmeye ne kadar yardımcı olduklarının belirsiz olduğunu ortaya çıkardı.

READ  Eski Maryland Valisi Larry Hogan, ABD Senatosu için sürpriz bir teklif başlattı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir