Kuşak Yol’a yolsuzluk kalkanı

Çin’in Pasifik’ten Avrupa’ya, Latin Amerika’dan Afrika’ya, Kafkasya’dan Ortadoğu’ya kadar uzanacak olan Kuşak Yol Projesi’nde yolsuzluğun önüne geçmek için tedbirler artırılıyor


Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in ülkesinde popülerliğini artıran en önemli faktörlerin başında göreve gelmesinden bu yana yolsuzluğa karşı attığı adımlar gösteriliyor. Ülke bürokrasisi içinde çok yaygın olan yolsuzluk ve rüşvete karşı çok net şekilde duran Xi Jinping’in bu sayede halk arasındaki güvenirliliği en üst seviyeye çıktı. Diğer taraftan Çin lideri, Kuşak Yol Projesi’ne de büyük önem veriyor.

PROJENİN İMAJINI KORUYACAKLAR

Bu kapsamda Çin’in Pasifik’ten Avrupa’ya, Latin Amerika’dan Afrika’ya, Kafkasya’dan Ortadoğu’ya kadar uzanacak olan Kuşak Yol Projesi’nde yolsuzluğun önüne geçmek için tedbirler artırılıyor. Çin Komünist Partisi’nin yolsuzluk karşıtı programında görev alan yetkililerini Kuşak Yol Projesi’ne katılan ülkelerde de görevlendirmeye hazırlandığı ortaya çıktı. Amacın 1 trilyon dolarlık projede herhangi bir yolsuzluğun önüne geçmek olduğu kaydedildi. Kuşak Yol içinde yolsuzluğa karşı görev yapacak kişilerin aynı zamanda projenin uluslararası alandaki imajını da koruyacakları belirtildi.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin’in Avrupa ile Kuşak Yol çalışmaları sürüyor

Son günlerde virüs salgını ile boğuşan Çin, diğer taraftan Kuşak ve Yol çalışmalarına da devam ediyor. Ülkenin üst düzey isimleri Kuşak Yol’un Avrupa ayağı için çalışmalarını sürdürüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir