Kuşak Yol ülkelerine tekstil yatırımı artacak

Çin Ulusal Tekstil ve Konfeksiyon Konseyi, Çin’in Kuşak Yol Projesi’nde bulunan ülkelerdeki tekstil endüstrisine yatırımlarını artıracaklarını ve konseyin küresel yatırımının yüzde 80’inden fazlasının bu ülkelere yaptığını açıkladı


Çin Ulusal Tekstil ve Konfeksiyon Konseyi (CNTAC), Çinli tekstil firmalarının Kuşak Yol Projesi üzerinde yer alan ülkelerle işbirliklerini artırdıklarını açıkladı. Gelecek yıllarda da bu ülkelerdeki tekstil endüstrisine yatırımların artacağını duyuran CNTAC, uluslararası platformlar kurarak denizaşırı yatırımlardaki projelerin imzalanmasında ciddi emek sarf ettiklerini yayımladı.

YATIRIMIN % 80’İ KUŞAK YOL ÜLKELERİNE GİTTİ

Yine CNTAC verilerine göre, 2015 ila 2018 yılları arasında Çinli tekstil ve konfeksiyon firmalarının küresel anlamda yatırımlarının yüzde 80’inden fazlasının Kuşak Yol ülkelerine yaptıklarını belirlendi. Konsey sekreteri Gao Yong, Kuşak Yol ülkelerine gelecek yıllarda da yatırım yapmayı planladıklarını ve bu alanlarda kapasitelerini daha da artıracaklarını ifade etti.

 

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Kuşak Yol’da gözler; Xi’an – İzmit rotasında

Danimarka merkezli Maersk taşımacılık şirketi ilk kıtalararası yük treni rotasını Çin’in Xi’an kenti ile İzmit arasında açtı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir