Çin’den Avrupa’ya yeni Kuşak Yol hattı: Wuhan – Budapeşte

Çin’in birçok kentinden Avrupa’daki 13 farklı ülkedeki 26 kente tren seferleri var. Kuşak Yol trenlerine bu kez de Wuhan – Budapeşte seferi eklendi


Çin’in Kuşak ve Yol Projesi’nde Avrupa güzergahlarına bir yenisi daha eklendi. Çin’in Wuhan kentinden Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye ilk tren yola çıktı. Araba parçaları, mekanik ekipmanlar ve LCD ekranlarından oluşan ürünleri taşıyan 50 vagonlu yük treninin Hubei eyaletinin başkenti Wuhan’dan Budapeşte’ye 20 günde ulaşması bekleniyor.

LONDRA’YA DA TREN VAR

Wuhan Asya-Avrupa Lojistik firmasına ait olan yük treninin taşıdığı Çin ürünlerinin Budapeşte’den sonra birçok Avrupa kentine dağıtılacak. Wuhan Asya-Avrupa Lojistik firmasının Wuhan’dan ayrıca İngiltere’nin başkenti Londra ile Belçika ve İspanya’ya da seferleri bulunuyor.

 

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Kuşak Yol’da gözler; Xi’an – İzmit rotasında

Danimarka merkezli Maersk taşımacılık şirketi ilk kıtalararası yük treni rotasını Çin’in Xi’an kenti ile İzmit arasında açtı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir