Çin, Kuşak Yol’da hukuk birliği kurdu

Çin yönetimi Kuşak ve Yol kapsamında kurduğu işbirliklerini genişletiyor. Kuşak Yol çerçevesinde ülkeler arasındaki medya, teknoloji, bilim, kültür işbirliklerinin ardından hukuk ortaklığı da hayata geçirildi


Çin’den başta Avrupa’ya olmak üzere dünyanın dört bir yanına yayılan Kuşak Yol Projesi sadece altyapı yatırımlarını ve ticareti kapsamıyor. Pekin hükümeti Kuşak Yol’u kabul eden ülkelerle birçok alanda işbirliğini artırıyor. Çin ile Kuşak Yol ülkeleri arasında şimdiye kadar medya, teknoloji, bilim ve kültürel alanda işbirlikleri yapıldı. Son işbirliği ise hukuk alanında oldu.

36 ÜLKEDEN DESTEK

Çin basınındaki haberlere göre Uluslararası Kuşak Yol Avukatlar Birliği, Guangdong eyaletinin başkenti Guangzhou’daki konferansta hayata geçirildi. Birliğe 36 ülke ve bölgeden avukatın katıldığı kaydedildi. Birliğin Kuşak Yol ülkeleri arasında hukuksal alandaki işbirliğini artırmayı hedeflediği belirtildi. Birlik üyelerinin ayrıca Kuşak Yol ülkeleri arasındaki yasal sorunları da gidermek için çalışacağı vurgulandı. Birliği merkezinin ise Çin’in başkenti Pekin olacağı duyuruldu.

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Kuşak Yol’da gözler; Xi’an – İzmit rotasında

Danimarka merkezli Maersk taşımacılık şirketi ilk kıtalararası yük treni rotasını Çin’in Xi’an kenti ile İzmit arasında açtı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir