30 ülkeden 100 genç Kuşak Yol için Çin’de toplandı

Çin’in Kuşak ve Yol İnisiyatifi kapsamında kültürel etkinlikler sürüyor. 30 ülkeden 100 genç, Çin’in Jiangsu eyaletindeki Kuşak ve Yol Uluslararası Gençlik Organizasyonu’nda bir araya geldi


Kuşak Yol Projesi kapsamında kültürel etkinlere devam eden Çin hükümeti, bu kez de 30 farklı ülkeden 100 öğrenciyi bir araya getirdi. Jiangsu eyaletindeki Suzhou kentinde düzenlenen Kuşak ve Yol İnisiyatifi Uluslararası Gençlik Formu büyük ilgi gördü.

ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ

Çin basınındaki haberlere göre gençler uluslararası işbirliğinin geleceği hakkında fikir alışverişinde bulundu. Zhejiang Üniversitesi ile birlikte the National Judges College işbirliğinde gerçekleştirilen iki günlük etkinliğe Avrupalı öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği kaydedildi.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Kuşak Yol’da gözler; Xi’an – İzmit rotasında

Danimarka merkezli Maersk taşımacılık şirketi ilk kıtalararası yük treni rotasını Çin’in Xi’an kenti ile İzmit arasında açtı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir