30 ülkeden 100 genç Kuşak Yol için Çin’de toplandı

Çin’in Kuşak ve Yol İnisiyatifi kapsamında kültürel etkinlikler sürüyor. 30 ülkeden 100 genç, Çin’in Jiangsu eyaletindeki Kuşak ve Yol Uluslararası Gençlik Organizasyonu’nda bir araya geldi


Kuşak Yol Projesi kapsamında kültürel etkinlere devam eden Çin hükümeti, bu kez de 30 farklı ülkeden 100 öğrenciyi bir araya getirdi. Jiangsu eyaletindeki Suzhou kentinde düzenlenen Kuşak ve Yol İnisiyatifi Uluslararası Gençlik Formu büyük ilgi gördü.

ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ

Çin basınındaki haberlere göre gençler uluslararası işbirliğinin geleceği hakkında fikir alışverişinde bulundu. Zhejiang Üniversitesi ile birlikte the National Judges College işbirliğinde gerçekleştirilen iki günlük etkinliğe Avrupalı öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği kaydedildi.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Çin’in Kuşak Yol ülkeleriyle ticareti 6.2 trilyon dolara ulaştı

Çin’in Kuşak ve Yol İnisiyatifi’ni kabul eden ülkelerle arasındaki ticaret her geçen gün artıyor. Açıklanan rakamlara göre Çin ile Kuşak Yol ülkeleri arasındaki ticaret geçen yıl 1.34 trilyon dolar olurken, 2014 ile 2019 arasındaki toplam ticaret ise 6.2 trilyon dolara ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir